Kongsvinger 2 – Fauske/Sprint
Ultimele 5 / 5: Kongsvinger 2 marchează 2.2 și primește 3.4. Fauske/Sprint 2.2 / 3.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 56% · Egal 20% · Oaspete 23%
Goluri / meci
2.2 + 2.2
Peste 2.5
— · forma 100% / 100%
GG
Da 1.20 · Nu 4.10
Analiză Kongsvinger 2 – Fauske/Sprint
Kongsvinger 2 o primește pe Fauske/Sprint sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Kongsvinger 2 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 17 goluri primite (2,2 marcate și 3,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Fauske/Sprint are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 15 goluri primite (2,2 marcate și 3,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Kongsvinger 2 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 19.04.2026, Fauske/Sprint 2–1 Kongsvinger 2. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.60 / 4.40 / 3.85. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 56% pentru Kongsvinger 2, 20% pentru egal și 23% pentru Fauske/Sprint. Favorită e Kongsvinger 2. Pentru GG, Da e la 1.20 și Nu la 4.10.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,60 goluri estimate pentru Kongsvinger 2 și 2,80 pentru Fauske/Sprint, adică 5,40 în total. Cu aceste valori, Kongsvinger 2 câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Fauske/Sprint câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 91%, GG are 87%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 6,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 18 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Kongsvinger 2 | Fauske/Sprint |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 17 (3,4) | 15 (3,0) |
| % Peste 2.5 | 100% | 100% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,60 | 2,80 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 44% |
Goluri estimate
2,60 – 2,80 · total 5,40
1X2 model
38% · 18% · 44%
Peste 2.5 model
91% · cotă corectă 1.10
GG model
87% · cotă corectă 1.15
Sub 2.5: 9% · Peste 2.5: 91% · total goluri în 90 de minute
| Kongsvinger. ↓ / Fauske/Spri. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0,5 | 1,3 | 1,8 | 1,7 | 1,2 | 0,6 |
| 1 | 1,2 | 3,3 | 4,6 | 4,3 | 3,0 | 1,7 |
| 2 | 1,5 | 4,3 | 6,0 | 5,6 | 3,9 | 2,2 |
| 3 | 1,3 | 3,7 | 5,2 | 4,8 | 3,4 | 1,9 |
| 4 | 0,9 | 2,4 | 3,4 | 3,1 | 2,2 | 1,2 |
| 5 | 0,4 | 1,3 | 1,8 | 1,6 | 1,1 | 0,6 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Kongsvinger 2, coloane = goluri Fauske/Sprint.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Kongsvinger 2. Kongsvinger 2 primește 3,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Fauske/Sprint. Fauske/Sprint primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Kongsvinger 2 38%, egal 18%, Fauske/Sprint 44%. Peste 2.5 goluri are 91% în model (cotă corectă 1.10). Ambele marchează (GG) are 87% în model (cotă corectă 1.15), iar cota 1.20 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–2 (6,0%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 4.10, pentru care modelul calculează 13%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.04.26 | Fauske/Sprint – Kongsvinger 2 | — | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Kongsvinger 2 – Fauske/Sprint?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Kongsvinger 2 – Fauske/Sprint?
Meciul face parte din 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Kongsvinger 2 – Fauske/Sprint?
Cotele 1X2 sunt 1.60 / 4.40 / 3.85. Fără marjă, asta înseamnă 56% pentru Kongsvinger 2, 20% egal și 23% pentru Fauske/Sprint, cu Kongsvinger 2 favorită la cota 1.60.
Câte goluri se așteaptă în Kongsvinger 2 – Fauske/Sprint?
Modelul nostru estimează 5,40 goluri (2,60 pentru Kongsvinger 2, 2,80 pentru Fauske/Sprint). Peste 2.5 goluri are 91%, GG are 87%, iar cel mai probabil scor este 2–2.