Sâmbătă17 octombrie
Live 18 Pune pont

IsraelIsrael · Premier League U19

Hapoel Hadera U19 – Hapoel Tel Aviv U19

Hapoel Hadera U19
ÎÎVVÎ
19:10 Sâmbătă, 17 octombrie
Hapoel Tel Aviv U19
ÎVVEV
13.15 X3.75 21.92
1X1.71 X21.27 121.19

Ultimele 5 / 5: Hapoel Hadera U19 marchează 2.0 și primește 2.6. Hapoel Tel Aviv U19 3.0 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 29% · Egal 24% · Oaspete 47%

Goluri / meci

2.0 + 3.0

Peste 2.5

— · forma 80% / 80%

GG

—

Analiză Hapoel Hadera U19 – Hapoel Tel Aviv U19

Hapoel Hadera U19 o primește pe Hapoel Tel Aviv U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:10 (ora României), în Premier League U19 (Israel). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Hapoel Hadera U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 13 goluri primite (2,0 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Hapoel Tel Aviv U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 7 goluri primite (3,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Hapoel Tel Aviv U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.75 / 1.92. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 29% pentru Hapoel Hadera U19, 24% pentru egal și 47% pentru Hapoel Tel Aviv U19. Favorită e Hapoel Tel Aviv U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Hapoel Hadera U19 și 2,80 pentru Hapoel Tel Aviv U19, adică 4,50 în total. Cu aceste valori, Hapoel Hadera U19 câștigă în 22% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Hapoel Tel Aviv U19 câștigă în 61%. Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorHapoel Hadera U19Hapoel Tel Aviv U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-33-1-1
Puncte / meci1,202,00
Goluri marcate (medie)10 (2,0)15 (3,0)
Goluri primite (medie)13 (2,6)7 (1,4)
% Peste 2.580%80%
% GG80%40%
Goluri estimate (model)1,702,80
Șanse de victorie (model)22%61%

Goluri estimate

1,70 – 2,80 · total 4,50

1X2 model

22% · 17% · 61%

Peste 2.5 model

83% · cotă corectă 1.20

GG model

77% · cotă corectă 1.30

Distribuția golurilor
1%0
5%1
11%2
17%3
19%4
47%5+

Sub 2.5: 17% · Peste 2.5: 83% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Hapoel Hade. ↓ / Hapoel Tel . →012345
0 1,1 3,1 4,4 4,1 2,8 1,6
1 1,9 5,3 7,4 6,9 4,8 2,7
2 1,6 4,5 6,3 5,9 4,1 2,3
3 0,9 2,5 3,6 3,3 2,3 1,3
4 0,4 1,1 1,5 1,4 1,0 0,6
5 0,1 0,4 0,5 0,5 0,3 0,2

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hapoel Hadera U19, coloane = goluri Hapoel Tel Aviv U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Hapoel Hadera U19. Hapoel Hadera U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Hapoel Tel Aviv U19 are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.92 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 83% în model (cotă corectă 1.20). Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
3.0
2.6
Primite / meci
1.4
40%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
80%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Hapoel Hadera U19 – Hapoel Tel Aviv U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:10, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Hapoel Hadera U19 – Hapoel Tel Aviv U19?

Meciul face parte din Premier League U19 (Israel). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Hapoel Hadera U19 – Hapoel Tel Aviv U19?

Cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.75 / 1.92. Fără marjă, asta înseamnă 29% pentru Hapoel Hadera U19, 24% egal și 47% pentru Hapoel Tel Aviv U19, cu Hapoel Tel Aviv U19 favorită la cota 1.92.

Câte goluri se așteaptă în Hapoel Hadera U19 – Hapoel Tel Aviv U19?

Modelul nostru estimează 4,50 goluri (1,70 pentru Hapoel Hadera U19, 2,80 pentru Hapoel Tel Aviv U19). Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din Premier League U19