Hap.Beer Sheva U19 – Maccabi Herzliya U19
Ultimele 5 / 5: Hap.Beer Sheva U19 marchează 2.0 și primește 1.4. Maccabi Herzliya U19 1.4 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 43% · Egal 24% · Oaspete 33%
Goluri / meci
2.0 + 1.4
Peste 2.5
1.43 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.45 · Nu 2.57
Analiză Hap.Beer Sheva U19 – Maccabi Herzliya U19
Hap.Beer Sheva U19 o primește pe Maccabi Herzliya U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:00 (ora României), în Premier League U19 (Israel). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hap.Beer Sheva U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 7 goluri primite (2,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Maccabi Herzliya U19 are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 13 goluri primite (1,4 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Hap.Beer Sheva U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Hap.Beer Sheva U19 a câștigat 1, Maccabi Herzliya U19 a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 08.11.2025, s-a terminat Maccabi Herzliya U19 0–4 Hap.Beer Sheva U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.10 / 3.75 / 2.72. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 43% pentru Hap.Beer Sheva U19, 24% pentru egal și 33% pentru Maccabi Herzliya U19. Favorită e Hap.Beer Sheva U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.43 și sub 2.5 la 2.52, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.45 și Nu la 2.57.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,30 – 1,40) și cele deduse din cote (1,76 – 1,53) și ajunge la 2,03 goluri estimate pentru Hap.Beer Sheva U19 și 1,46 pentru Maccabi Herzliya U19, adică 3,49 în total. Cu aceste valori, Hap.Beer Sheva U19 câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Maccabi Herzliya U19 câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Hap.Beer Sheva U19 | Maccabi Herzliya U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 1,60 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,03 | 1,46 |
| Șanse de victorie (model) | 51% | 28% |
Goluri estimate
2,03 – 1,46 · total 3,49
1X2 model
51% · 21% · 28%
Peste 2.5 model
68% · cotă corectă 1.47
GG model
67% · cotă corectă 1.49
Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute
| Hap.Beer Sh. ↓ / Maccabi Her. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,1 | 4,5 | 3,3 | 1,6 | 0,6 | 0,2 |
| 1 | 6,2 | 9,0 | 6,6 | 3,2 | 1,2 | 0,3 |
| 2 | 6,3 | 9,2 | 6,7 | 3,3 | 1,2 | 0,3 |
| 3 | 4,3 | 6,2 | 4,5 | 2,2 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 2,2 | 3,2 | 2,3 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,9 | 1,3 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hap.Beer Sheva U19, coloane = goluri Maccabi Herzliya U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Maccabi Herzliya U19. Maccabi Herzliya U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Hap.Beer Sheva U19 are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 2.10 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.43 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.45 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.11.25 | Maccabi Herzliya U19 – Hap.Beer Sheva U19 | — | 0–4 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hap.Beer Sheva U19 – Maccabi Herzliya U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hap.Beer Sheva U19 – Maccabi Herzliya U19?
Meciul face parte din Premier League U19 (Israel). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hap.Beer Sheva U19 – Maccabi Herzliya U19?
Cotele 1X2 sunt 2.10 / 3.75 / 2.72. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru Hap.Beer Sheva U19, 24% egal și 33% pentru Maccabi Herzliya U19, cu Hap.Beer Sheva U19 favorită la cota 2.10.
Câte goluri se așteaptă în Hap.Beer Sheva U19 – Maccabi Herzliya U19?
Modelul nostru estimează 3,49 goluri (2,03 pentru Hap.Beer Sheva U19, 1,46 pentru Maccabi Herzliya U19). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 2–1.