Hapoel Ramat Hasharon U19 – Hapoel Rishon Letzion U19
Ultimele 5 / 5: Hapoel Ramat Hasharon U19 marchează 0.8 și primește 2.8. Hapoel Rishon Letzion U19 1.6 / 2.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 27% · Egal 22% · Oaspete 52%
Goluri / meci
0.8 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 40% / 80%
GG
—
Analiză Hapoel Ramat Hasharon U19 – Hapoel Rishon Letzion U19
Hapoel Ramat Hasharon U19 o primește pe Hapoel Rishon Letzion U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:00 (ora României), în Premier League U19 (Israel). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hapoel Ramat Hasharon U19 are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 14 goluri primite (0,8 marcate și 2,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Hapoel Rishon Letzion U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 14 goluri primite (1,6 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Hapoel Ramat Hasharon U19 a câștigat 2, Hapoel Rishon Letzion U19 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 6,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 31.01.2026, s-a terminat Hapoel Ramat Hasharon U19 2–4 Hapoel Rishon Letzion U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.40 / 4.10 / 1.75. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 27% pentru Hapoel Ramat Hasharon U19, 22% pentru egal și 52% pentru Hapoel Rishon Letzion U19. Favorită e Hapoel Rishon Letzion U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,80 goluri estimate pentru Hapoel Ramat Hasharon U19 și 2,20 pentru Hapoel Rishon Letzion U19, adică 4,00 în total. Cu aceste valori, Hapoel Ramat Hasharon U19 câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Hapoel Rishon Letzion U19 câștigă în 48%. Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,0%.
| Indicator | Hapoel Ramat Hasharon U19 | Hapoel Rishon Letzion U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-3-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,60 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 14 (2,8) | 14 (2,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,80 | 2,20 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 48% |
Goluri estimate
1,80 – 2,20 · total 4,00
1X2 model
32% · 20% · 48%
Peste 2.5 model
76% · cotă corectă 1.32
GG model
74% · cotă corectă 1.35
Sub 2.5: 24% · Peste 2.5: 76% · total goluri în 90 de minute
| Hapoel Rama. ↓ / Hapoel Rish. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,8 | 4,0 | 4,4 | 3,3 | 1,8 | 0,8 |
| 1 | 3,3 | 7,3 | 8,0 | 5,9 | 3,2 | 1,4 |
| 2 | 3,0 | 6,5 | 7,2 | 5,3 | 2,9 | 1,3 |
| 3 | 1,8 | 3,9 | 4,3 | 3,2 | 1,7 | 0,8 |
| 4 | 0,8 | 1,8 | 1,9 | 1,4 | 0,8 | 0,3 |
| 5 | 0,3 | 0,6 | 0,7 | 0,5 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hapoel Ramat Hasharon U19, coloane = goluri Hapoel Rishon Letzion U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hapoel Ramat Hasharon U19. Hapoel Ramat Hasharon U19 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Hapoel Rishon Letzion U19. Hapoel Rishon Letzion U19 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Hapoel Rishon Letzion U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 6,0 goluri, față de 4,00 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.12 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32). Ambele marchează (GG) are 74% în model (cotă corectă 1.35). Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 31.01.26 | Hapoel Ramat Hasharon U19 – Hapoel Rishon Letzion U19 | — | 2–4 |
| 08.11.25 | Hapoel Rishon Letzion U19 – Hapoel Ramat Hasharon U19 | — | 0–5 |
| 14.12.24 | Hapoel Rishon Letzion U19 – Hapoel Ramat Hasharon U19 | — | 3–4 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hapoel Ramat Hasharon U19 – Hapoel Rishon Letzion U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hapoel Ramat Hasharon U19 – Hapoel Rishon Letzion U19?
Meciul face parte din Premier League U19 (Israel). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hapoel Ramat Hasharon U19 – Hapoel Rishon Letzion U19?
Cotele 1X2 sunt 3.40 / 4.10 / 1.75. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Hapoel Ramat Hasharon U19, 22% egal și 52% pentru Hapoel Rishon Letzion U19, cu Hapoel Rishon Letzion U19 favorită la cota 1.75.
Câte goluri se așteaptă în Hapoel Ramat Hasharon U19 – Hapoel Rishon Letzion U19?
Modelul nostru estimează 4,00 goluri (1,80 pentru Hapoel Ramat Hasharon U19, 2,20 pentru Hapoel Rishon Letzion U19). Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor este 1–2.