Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

FrantaFranta · National 2, Group A

Frejus Saint-Raphael – Canet Roussillon

Frejus Saint-Raphael
VÎÎVÎ
19:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Canet Roussillon
EEÎÎÎ
11.66 X3.65 24.70
1X1.14 X22.05 121.23

Ultimele 5 / 5: Frejus Saint-Raphael marchează 1.2 și primește 2.0. Canet Roussillon 0.6 / 2.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 55% · Egal 25% · Oaspete 20%

Goluri / meci

1.2 + 0.6

Peste 2.5

— · forma 60% / 60%

GG

—

Analiză Frejus Saint-Raphael – Canet Roussillon

Frejus Saint-Raphael o primește pe Canet Roussillon sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00 (ora României), în National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Frejus Saint-Raphael are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 10 goluri primite (1,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Canet Roussillon are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 10 goluri primite (0,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Frejus Saint-Raphael stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.66 / 3.65 / 4.70. După ce scoatem marja (aproximativ 8,9% pe piața asta), rămân 55% pentru Frejus Saint-Raphael, 25% pentru egal și 20% pentru Canet Roussillon. Favorită e Frejus Saint-Raphael.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Frejus Saint-Raphael și 1,30 pentru Canet Roussillon, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Frejus Saint-Raphael câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Canet Roussillon câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorFrejus Saint-RaphaelCanet Roussillon
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-30-2-3
Puncte / meci1,200,40
Goluri marcate (medie)6 (1,2)3 (0,6)
Goluri primite (medie)10 (2,0)10 (2,0)
% Peste 2.560%60%
% GG40%40%
Goluri estimate (model)1,601,30
Șanse de victorie (model)44%31%

Goluri estimate

1,60 – 1,30 · total 2,90

1X2 model

44% · 25% · 31%

Peste 2.5 model

55% · cotă corectă 1.82

GG model

58% · cotă corectă 1.72

Distribuția golurilor
6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Frejus Sain. ↓ / Canet Rouss. →012345
0 5,5 7,2 4,6 2,0 0,7 0,2
1 8,8 11,4 7,4 3,2 1,0 0,3
2 7,0 9,2 6,0 2,6 0,8 0,2
3 3,8 4,9 3,2 1,4 0,4 0,1
4 1,5 2,0 1,3 0,6 0,2 0,0
5 0,5 0,6 0,4 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Frejus Saint-Raphael, coloane = goluri Canet Roussillon.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Frejus Saint-Raphael. Frejus Saint-Raphael primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Canet Roussillon. Canet Roussillon primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
0.6
2.0
Primite / meci
2.0
40%
Victorii
0%
60%
Peste 2.5
60%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Frejus Saint-Raphael – Canet Roussillon?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Frejus Saint-Raphael – Canet Roussillon?

Meciul face parte din National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Frejus Saint-Raphael – Canet Roussillon?

Cotele 1X2 sunt 1.66 / 3.65 / 4.70. Fără marjă, asta înseamnă 55% pentru Frejus Saint-Raphael, 25% egal și 20% pentru Canet Roussillon, cu Frejus Saint-Raphael favorită la cota 1.66.

Câte goluri se așteaptă în Frejus Saint-Raphael – Canet Roussillon?

Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,60 pentru Frejus Saint-Raphael, 1,30 pentru Canet Roussillon). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din National 2, Group A
17.10
17:00
Haguenau – Lusitanos Saint-Maur 3.701.88
17.10
18:00
Estac Troyes 2 – FC Goal 3.402.00
17.10
19:00
Chambly – Dieppe 1.973.55
17.10
19:00
Racing Club Paris – Feignies 2.023.60