Estac Troyes 2 – FC Goal
Ultimele 5 / 5: Estac Troyes 2 marchează 1.2 și primește 2.2. FC Goal 1.8 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 27% · Egal 27% · Oaspete 46%
Goluri / meci
1.2 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
—
Analiză Estac Troyes 2 – FC Goal
Estac Troyes 2 o primește pe FC Goal sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Estac Troyes 2 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 11 goluri primite (1,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. FC Goal are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 5 goluri primite (1,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, FC Goal stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.40 / 3.35 / 2.00. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 27% pentru Estac Troyes 2, 27% pentru egal și 46% pentru FC Goal. Favorită e FC Goal.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Estac Troyes 2 și 2,00 pentru FC Goal, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Estac Troyes 2 câștigă în 20% din cazuri, egalul iese în 22%, iar FC Goal câștigă în 58%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Estac Troyes 2 | FC Goal |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 2-3-0 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 40% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 2,00 |
| Șanse de victorie (model) | 20% | 58% |
Goluri estimate
1,10 – 2,00 · total 3,10
1X2 model
20% · 22% · 58%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Estac Troye. ↓ / FC Goal → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 9,0 | 9,0 | 6,0 | 3,0 | 1,2 |
| 1 | 5,0 | 9,9 | 9,9 | 6,6 | 3,3 | 1,3 |
| 2 | 2,7 | 5,5 | 5,5 | 3,6 | 1,8 | 0,7 |
| 3 | 1,0 | 2,0 | 2,0 | 1,3 | 0,7 | 0,3 |
| 4 | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Estac Troyes 2, coloane = goluri FC Goal.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Estac Troyes 2. Estac Troyes 2 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie FC Goal are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 2.00 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69). Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Estac Troyes 2 – FC Goal?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Estac Troyes 2 – FC Goal?
Meciul face parte din National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Estac Troyes 2 – FC Goal?
Cotele 1X2 sunt 3.40 / 3.35 / 2.00. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Estac Troyes 2, 27% egal și 46% pentru FC Goal, cu FC Goal favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în Estac Troyes 2 – FC Goal?
Modelul nostru estimează 3,10 goluri (1,10 pentru Estac Troyes 2, 2,00 pentru FC Goal). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.