Racing Club Paris – Feignies
Ultimele 5 / 5: Racing Club Paris marchează 1.2 și primește 0.6. Feignies 1.2 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 46% · Egal 29% · Oaspete 26%
Goluri / meci
1.2 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 40% / 20%
GG
—
Analiză Racing Club Paris – Feignies
Racing Club Paris o primește pe Feignies sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00 (ora României), în National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Racing Club Paris are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 3 goluri primite (1,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Feignies are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 3 goluri primite (1,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.20 / 3.60. După ce scoatem marja (aproximativ 8,5% pe piața asta), rămân 46% pentru Racing Club Paris, 29% pentru egal și 26% pentru Feignies. Favorită e Racing Club Paris.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,90 goluri estimate pentru Racing Club Paris și 0,90 pentru Feignies, adică 1,80 în total. Cu aceste valori, Racing Club Paris câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 33%, iar Feignies câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 27%, GG are 35%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 16,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Racing Club Paris | Feignies |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 2,00 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 40% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 0,90 | 0,90 |
| Șanse de victorie (model) | 34% | 33% |
Goluri estimate
0,90 – 0,90 · total 1,80
1X2 model
34% · 33% · 33%
Peste 2.5 model
27% · cotă corectă 3.70
GG model
35% · cotă corectă 2.86
Sub 2.5: 73% · Peste 2.5: 27% · total goluri în 90 de minute
| Racing Club. ↓ / Feignies → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 16,5 | 14,9 | 6,7 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 14,9 | 13,4 | 6,0 | 1,8 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 6,7 | 6,0 | 2,7 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 2,0 | 1,8 | 0,8 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Racing Club Paris, coloane = goluri Feignies.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 33% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Racing Club Paris 34%, egal 33%, Feignies 33%. Sub 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Nu marchează ambele (NG) are 65% în model (cotă corectă 1.54). Scorul cel mai probabil: 0–0 (16,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Racing Club Paris – Feignies?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Racing Club Paris – Feignies?
Meciul face parte din National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Racing Club Paris – Feignies?
Cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.20 / 3.60. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Racing Club Paris, 29% egal și 26% pentru Feignies, cu Racing Club Paris favorită la cota 2.02.
Câte goluri se așteaptă în Racing Club Paris – Feignies?
Modelul nostru estimează 1,80 goluri (0,90 pentru Racing Club Paris, 0,90 pentru Feignies). Peste 2.5 goluri are 27%, GG are 35%, iar cel mai probabil scor este 0–0.