Vineri16 octombrie
Live 20 Pune pont

FrantaFranta · National 2, Group A

Saint Pryve Saint Hilaire – Chantilly

17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Chantilly
ÎÎÎÎÎ
11.85 X3.40 23.85
1X1.20 X21.82 121.26

Ultimele 5 / 5: Saint Pryve Saint Hilaire marchează 0.8 și primește 1.4. Chantilly 0.6 / 3.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 49% · Egal 27% · Oaspete 24%

Goluri / meci

0.8 + 0.6

Peste 2.5

— · forma 40% / 100%

GG

—

Analiză Saint Pryve Saint Hilaire – Chantilly

Saint Pryve Saint Hilaire o primește pe Chantilly sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Saint Pryve Saint Hilaire are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Chantilly are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 18 goluri primite (0,6 marcate și 3,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Saint Pryve Saint Hilaire a câștigat 0, Chantilly a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat Chantilly 3–2 Saint Pryve Saint Hilaire.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.40 / 3.85. După ce scoatem marja (aproximativ 9,4% pe piața asta), rămân 49% pentru Saint Pryve Saint Hilaire, 27% pentru egal și 24% pentru Chantilly. Favorită e Saint Pryve Saint Hilaire.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru Saint Pryve Saint Hilaire și 1,00 pentru Chantilly, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Saint Pryve Saint Hilaire câștigă în 65% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Chantilly câștigă în 16%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 9,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSaint Pryve Saint HilaireChantilly
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-30-0-5
Puncte / meci0,400,00
Goluri marcate (medie)4 (0,8)3 (0,6)
Goluri primite (medie)7 (1,4)18 (3,6)
% Peste 2.540%100%
% GG80%60%
Victorii H2H (2 meciuri)02
Goluri estimate (model)2,201,00
Șanse de victorie (model)65%16%

Goluri estimate

2,20 – 1,00 · total 3,20

1X2 model

65% · 19% · 16%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Saint Pryve. ↓ / Chantilly →012345
0 4,1 4,1 2,0 0,7 0,2 0,0
1 9,0 9,0 4,5 1,5 0,4 0,1
2 9,9 9,9 4,9 1,6 0,4 0,1
3 7,2 7,2 3,6 1,2 0,3 0,1
4 4,0 4,0 2,0 0,7 0,2 0,0
5 1,8 1,8 0,9 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Saint Pryve Saint Hilaire, coloane = goluri Chantilly.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Chantilly. Chantilly primește 3,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Saint Pryve Saint Hilaire e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Saint Pryve Saint Hilaire are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.85 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 2–0 (9,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
0.6
1.4
Primite / meci
3.6
0%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
100%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Saint Pryve Saint Hilaire – Chantilly?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Saint Pryve Saint Hilaire – Chantilly?

Meciul face parte din National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Saint Pryve Saint Hilaire – Chantilly?

Cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.40 / 3.85. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Saint Pryve Saint Hilaire, 27% egal și 24% pentru Chantilly, cu Saint Pryve Saint Hilaire favorită la cota 1.85.

Câte goluri se așteaptă în Saint Pryve Saint Hilaire – Chantilly?

Modelul nostru estimează 3,20 goluri (2,20 pentru Saint Pryve Saint Hilaire, 1,00 pentru Chantilly). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 2–0.

Alte meciuri din National 2, Group A
16.10
20:30
Chateauroux – Rumilly Vallieres 2.302.92
17.10
15:00
Haguenau – Lusitanos Saint-Maur 3.701.87
17.10
17:00
Chambly – Dieppe 1.973.55
17.10
17:00
Chateaubriant – Stade Briochin 3.801.87
17.10
17:00
Avranches – Tarbes Pyrenees 1.953.70