Haguenau – Lusitanos Saint-Maur
Ultimele 5 / 5: Haguenau marchează 1.2 și primește 1.6. Lusitanos Saint-Maur 1.8 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 25% · Egal 26% · Oaspete 49%
Goluri / meci
1.2 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 40% / 80%
GG
—
Analiză Haguenau – Lusitanos Saint-Maur
Haguenau o primește pe Lusitanos Saint-Maur sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Haguenau are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Lusitanos Saint-Maur are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 4 goluri primite (1,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Lusitanos Saint-Maur stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.70 / 3.50 / 1.87. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 25% pentru Haguenau, 26% pentru egal și 49% pentru Lusitanos Saint-Maur. Favorită e Lusitanos Saint-Maur.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru Haguenau și 1,70 pentru Lusitanos Saint-Maur, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, Haguenau câștigă în 22% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Lusitanos Saint-Maur câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 11,4%.
| Indicator | Haguenau | Lusitanos Saint-Maur |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 1,20 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 40% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,00 | 1,70 |
| Șanse de victorie (model) | 22% | 54% |
Goluri estimate
1,00 – 1,70 · total 2,70
1X2 model
22% · 24% · 54%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Haguenau ↓ / Lusitanos S. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 11,4 | 9,7 | 5,5 | 2,3 | 0,8 |
| 1 | 6,7 | 11,4 | 9,7 | 5,5 | 2,3 | 0,8 |
| 2 | 3,4 | 5,7 | 4,9 | 2,8 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 1,1 | 1,9 | 1,6 | 0,9 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Haguenau, coloane = goluri Lusitanos Saint-Maur.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Haguenau. Haguenau primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Lusitanos Saint-Maur are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 1.87 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 0–1 (11,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Haguenau – Lusitanos Saint-Maur?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Haguenau – Lusitanos Saint-Maur?
Meciul face parte din National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Haguenau – Lusitanos Saint-Maur?
Cotele 1X2 sunt 3.70 / 3.50 / 1.87. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru Haguenau, 26% egal și 49% pentru Lusitanos Saint-Maur, cu Lusitanos Saint-Maur favorită la cota 1.87.
Câte goluri se așteaptă în Haguenau – Lusitanos Saint-Maur?
Modelul nostru estimează 2,70 goluri (1,00 pentru Haguenau, 1,70 pentru Lusitanos Saint-Maur). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 0–1.