Vineri16 octombrie
Live 6 Pune pont

ItaliaItalia · Serie C

Guidonia Montecelio – Forli

Guidonia Montecelio
EVÎEE
15:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Forli
EÎEEE
12.15 X3.05 23.40
1X1.26 X21.61 121.31

Ultimele 5 / 5: Guidonia Montecelio marchează 1.0 și primește 1.0. Forli 0.8 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 43% · Egal 30% · Oaspete 27%

Goluri / meci

1.0 + 0.8

Peste 2.5

2.07 · forma 20% / 0%

GG

Da 1.85 · Nu 1.87

Analiză Guidonia Montecelio – Forli

Guidonia Montecelio o primește pe Forli Sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Serie C (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Guidonia Montecelio are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Forli are un bilanț de 0-4-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 5 goluri primite (0,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Guidonia Montecelio a câștigat 0, Forli a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 15.02.2026, s-a terminat Guidonia Montecelio 2–2 Forli.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.15 / 3.05 / 3.40. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 43% pentru Guidonia Montecelio, 30% pentru egal și 27% pentru Forli. Favorită e Guidonia Montecelio. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.07 și sub 2.5 la 1.65, adică 44% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.85 și Nu la 1.87.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 0,90) și cele deduse din cote (1,39 – 1,06) și ajunge la 1,19 goluri estimate pentru Guidonia Montecelio și 0,98 pentru Forli, adică 2,17 în total. Cu aceste valori, Guidonia Montecelio câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Forli câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 37%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,6%.

Statistici-cheie
IndicatorGuidonia MontecelioForli
Meciuri analizate55
V-E-Î1-3-10-4-1
Puncte / meci1,200,80
Goluri marcate (medie)5 (1,0)4 (0,8)
Goluri primite (medie)5 (1,0)5 (1,0)
% Peste 2.520%0%
% GG80%80%
Victorii H2H (2 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,190,98
Șanse de victorie (model)41%30%

Goluri estimate

1,19 – 0,98 · total 2,17

1X2 model

41% · 29% · 30%

Peste 2.5 model

37% · cotă corectă 2.70

GG model

43% · cotă corectă 2.33

Distribuția golurilor
11%0
25%1
27%2
19%3
11%4
7%5+

Sub 2.5: 63% · Peste 2.5: 37% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Guidonia Mo. ↓ / Forli →012345
0 11,4 11,2 5,5 1,8 0,4 0,1
1 13,6 13,3 6,5 2,1 0,5 0,1
2 8,1 7,9 3,9 1,3 0,3 0,1
3 3,2 3,1 1,5 0,5 0,1 0,0
4 1,0 0,9 0,5 0,1 0,0 0,0
5 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Guidonia Montecelio, coloane = goluri Forli.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,90 goluri, cotele doar 2,45. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Guidonia Montecelio e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.65 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
0.8
1.0
Primite / meci
1.0
20%
Victorii
0%
20%
Peste 2.5
0%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Guidonia Montecelio – Forli?

Meciul începe Sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Guidonia Montecelio – Forli?

Meciul face parte din Serie C (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Guidonia Montecelio – Forli?

Cotele 1X2 sunt 2.15 / 3.05 / 3.40. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru Guidonia Montecelio, 30% egal și 27% pentru Forli, cu Guidonia Montecelio favorită la cota 2.15.

Câte goluri se așteaptă în Guidonia Montecelio – Forli?

Modelul nostru estimează 2,17 goluri (1,19 pentru Guidonia Montecelio, 0,98 pentru Forli). Peste 2.5 goluri are 37%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Serie C
16.10
21:30
Livorno – Grosseto 2.023.40
16.10
21:30
Pro Vercelli – Lecco 2.752.50
17.10
15:30
Vado – Sambenedettese 2.322.95
17.10
15:30
Inter Milano U23 – Monopoli 2.422.87
17.10
15:30
Carpi – Lumezzane 2.422.77
17.10
15:30
Pianese – Pineto 2.373.00