Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 3.Division

FK Haugesund 2 – Mandalskameratene

FK Haugesund 2
VÎÎEÎ
15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Mandalskameratene
ÎVVVV
14.20 X4.30 21.56
1X2.12 X21.15 121.14

Ultimele 5 / 5: FK Haugesund 2 marchează 1.2 și primește 2.4. Mandalskameratene 2.4 / 0.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 21% · Egal 21% · Oaspete 58%

Goluri / meci

1.2 + 2.4

Peste 2.5

1.21 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.31 · Nu 3.15

Analiză FK Haugesund 2 – Mandalskameratene

FK Haugesund 2 o primește pe Mandalskameratene sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

FK Haugesund 2 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 12 goluri primite (1,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Mandalskameratene are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 2 goluri primite (2,4 marcate și 0,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Mandalskameratene stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 18.04.2026, Mandalskameratene 1–1 FK Haugesund 2. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.20 / 4.30 / 1.56. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 21% pentru FK Haugesund 2, 21% pentru egal și 58% pentru Mandalskameratene. Favorită e Mandalskameratene. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.21 și sub 2.5 la 3.55, adică 75% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.31 și Nu la 3.15.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,80 – 2,40) și cele deduse din cote (1,47 – 2,43) și ajunge la 1,13 goluri estimate pentru FK Haugesund 2 și 2,41 pentru Mandalskameratene, adică 3,54 în total. Cu aceste valori, FK Haugesund 2 câștigă în 16% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Mandalskameratene câștigă în 66%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,5%.

Statistici-cheie
IndicatorFK Haugesund 2Mandalskameratene
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-34-0-1
Puncte / meci0,802,40
Goluri marcate (medie)6 (1,2)12 (2,4)
Goluri primite (medie)12 (2,4)2 (0,4)
% Peste 2.560%60%
% GG60%20%
Victorii H2H (1 meciuri)00
Goluri estimate (model)1,132,41
Șanse de victorie (model)16%66%

Goluri estimate

1,13 – 2,41 · total 3,54

1X2 model

16% · 18% · 66%

Peste 2.5 model

69% · cotă corectă 1.45

GG model

62% · cotă corectă 1.61

Distribuția golurilor
3%0
10%1
18%2
22%3
19%4
28%5+

Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
FK Haugesun. ↓ / Mandalskame. →012345
0 2,9 7,0 8,4 6,8 4,1 2,0
1 3,3 7,9 9,5 7,6 4,6 2,2
2 1,9 4,5 5,4 4,3 2,6 1,3
3 0,7 1,7 2,0 1,6 1,0 0,5
4 0,2 0,5 0,6 0,5 0,3 0,1
5 0,0 0,1 0,1 0,1 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FK Haugesund 2, coloane = goluri Mandalskameratene.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: FK Haugesund 2. FK Haugesund 2 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,20 goluri, cotele doar 3,89. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Mandalskameratene are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.56 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.31 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,5%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 3.15, pentru care modelul calculează 38%.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
2.4
2.4
Primite / meci
0.4
20%
Victorii
80%
60%
Peste 2.5
60%
60%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe FK Haugesund 2 – Mandalskameratene?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă FK Haugesund 2 – Mandalskameratene?

Meciul face parte din 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre FK Haugesund 2 – Mandalskameratene?

Cotele 1X2 sunt 4.20 / 4.30 / 1.56. Fără marjă, asta înseamnă 21% pentru FK Haugesund 2, 21% egal și 58% pentru Mandalskameratene, cu Mandalskameratene favorită la cota 1.56.

Câte goluri se așteaptă în FK Haugesund 2 – Mandalskameratene?

Modelul nostru estimează 3,54 goluri (1,13 pentru FK Haugesund 2, 2,41 pentru Mandalskameratene). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din 3.Division
17.10
13:00
Kongsvinger 2 – Fauske/Sprint 1.603.85
17.10
13:30
Forde – Djerv 1919 4.101.53
17.10
14:00
Nordstrand – Heming 2.951.90
17.10
14:00
Grei – Gamle Oslo 3.551.66
17.10
14:30
Konnerud – Asker 6.301.26
17.10
15:00
Baerum – Ullern 1.763.20