Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

SUASUA · USL League One

FC Naples - Union Omaha

Statistici și rezultat final · joi, 27 august

SUAUSL League One · SUA Final
FC Naples
VVÎVÎ
Final2-0Pauză 1-0
Union Omaha
ÎEVVV
Șanse înainte de meci, după cote
FC Naples 29%Egal 27%Union Omaha 44%

FC Naples 2-0 Union Omaha: statisticile meciului

Meciul s-a terminat FC Naples 2-0 Union Omaha (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 30% pentru victoria lui FC Naples, iar cotele fără marjă 29%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,1 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 39%), iar GG n-a ieșit (NG avea 38%). Scorul exact 2-0 avea 4,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 17 cornere (1-16) și 3 cartonașe galbene (2-1).

FC Naplesîn meciUnion Omaha
1
Cornere
16
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici FC Naples vs Union Omaha

FC Naples marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,6. Union Omaha marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,0. La FC Naples, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: FC Naples 2, egal 1, Union Omaha 2.

~3,1goluri estimate
61%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
FC Naplesultimele 5Union Omaha
1,80
Puncte / meci
2,00
1,8
Goluri marcate / meci
2,2
1,6
Goluri primite / meci
1,0
3
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
40%
80%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri FC Naples și ultimele 5 Union Omaha, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

FC Naples3-0-2

V
FC Naples - Union Omaha27.08.26 · USL League One
2-0
V
AV Alta FC - FC Naples23.08.26 · USL League One
1-2
Î
Westchester SC - FC Naples16.08.26 · USL League One
3-2
V
FC Naples - AV Alta FC06.08.26 · USL League One
2-1
Î
Forward Madison - FC Naples26.07.26 · USL League One
3-1

Union Omaha3-1-1

Î
FC Naples - Union Omaha27.08.26 · USL League One
2-0
E
Union Omaha - Sarasota Paradise23.08.26 · USL League One
1-1
V
Union Omaha - Richmond Kickers17.08.26 · USL League One
5-1
V
Chattanooga Red Wolves - Union Omaha09.08.26 · USL League One
1-3
V
Fort Wayne - Union Omaha02.08.26 · USL League One
0-2

Întâlniri directe FC Naples - Union Omaha

FC Naples 2Egal 1Union Omaha 2
V
FC Naples - Union Omaha27.08.2026 · pauză 1-0
2-0
Î
Union Omaha - FC Naples31.05.2026 · pauză 0-1
2-1
E
FC Naples - Union Omaha02.11.2025 · pauză 0-0
0-0
Î
Union Omaha - FC Naples06.10.2025 · pauză 0-0
2-1
V
FC Naples - Union Omaha26.05.2025 · pauză 2-1
3-1

V/E/Î din perspectiva FC Naples. 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi FC Naples - Union Omaha

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · FC Naples3.0529% fără marjă
X · Egal3.3527% fără marjă
2 · Union Omaha2.0244% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.68
X2 1.28
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.15
Peste 2.5 1.60

Ambele marchează

GG Da 1.54
GG Nu 2.32

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.52
Pauză peste 1.5 2.30

Analiza de dinainte de meci

FC Naples - Union Omaha s-a jucat joi, 27 august, în USL League One (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

FC Naples vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Union Omaha are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 11-5.

În ultimele 5 întâlniri directe, FC Naples a câștigat de 2 ori, Union Omaha de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: FC Naples - Union Omaha 2-0, pe 27 august 2026.

Casele o dau favorită pe Union Omaha, la 2.02, cu egalul la 3.35. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.60, iar GG la 1.54.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,4 pentru FC Naples și 1,8 pentru Union Omaha. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 70%. Cota de 1.28 e sub cea corectă (1.43) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 61% în model, iar 1.60 e aproape de cota corectă (1.64). Ambele marchează (GG): 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Cota 1.54 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități FC Naples - Union Omaha

Goluri estimate: 1,36 FC Naples și 1,78 Union Omaha, total 3,14. 1X2 în model: 30% · 23% · 47%. Peste 2,5: 61% (cotă corectă 1.64). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 39% · peste 2,5: 61% (verde).

Scoruri probabile

1-110,5%1-29,3%0-17,7%2-17,1%0-26,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: FC Naples. FC Naples a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 12,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză1-0
Cornere1-16
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startUnion Omaha · 2.02
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat FC Naples - Union Omaha?

S-a jucat joi, 27 august, ora 02:30 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat FC Naples - Union Omaha?

În USL League One (SUA).

Cine era favorită în FC Naples - Union Omaha?

Union Omaha pleca favorită, la cota 2.02. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în FC Naples - Union Omaha?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din USL League One

Toată liga →