Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

SUASUA · USL League One

AC Boise – AV Alta FC

AC Boise
VVÎEE
04:00 Duminică, 18 octombrie
AV Alta FC
EÎÎÎÎ
11.42 X4.55 25.85
1X1.09 X22.57 121.15

Ultimele 5 / 5: AC Boise marchează 1.4 și primește 1.2. AV Alta FC 0.8 / 2.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 64% · Egal 20% · Oaspete 16%

Goluri / meci

1.4 + 0.8

Peste 2.5

1.43 · forma 60% / 80%

GG

Da 1.61 · Nu 2.17

Analiză AC Boise – AV Alta FC

AC Boise o primește pe AV Alta FC duminică, 18 octombrie, ora 04:00 (ora României), în USL League One (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

AC Boise are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. AV Alta FC are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 10 goluri primite (0,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, AC Boise stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 12.04.2026, AV Alta FC 2–2 AC Boise. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.42 / 4.55 / 5.85. După ce scoatem marja (aproximativ 9,5% pe piața asta), rămân 64% pentru AC Boise, 20% pentru egal și 16% pentru AV Alta FC. Favorită e AC Boise. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.43 și sub 2.5 la 2.50, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.61 și Nu la 2.17.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,00) și cele deduse din cote (2,25 – 1,03) și ajunge la 1,97 goluri estimate pentru AC Boise și 1,02 pentru AV Alta FC, adică 2,99 în total. Cu aceste valori, AC Boise câștigă în 59% din cazuri, egalul iese în 22%, iar AV Alta FC câștigă în 19%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,1%.

Statistici-cheie
IndicatorAC BoiseAV Alta FC
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-10-1-4
Puncte / meci1,600,20
Goluri marcate (medie)7 (1,4)4 (0,8)
Goluri primite (medie)6 (1,2)10 (2,0)
% Peste 2.560%80%
% GG80%60%
Victorii H2H (1 meciuri)00
Goluri estimate (model)1,971,02
Șanse de victorie (model)59%19%

Goluri estimate

1,97 – 1,02 · total 2,99

1X2 model

59% · 22% · 19%

Peste 2.5 model

57% · cotă corectă 1.75

GG model

55% · cotă corectă 1.82

Distribuția golurilor
5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
AC Boise ↓ / AV Alta FC →012345
0 5,0 5,1 2,6 0,9 0,2 0,0
1 9,9 10,1 5,2 1,8 0,4 0,1
2 9,8 10,0 5,1 1,7 0,4 0,1
3 6,4 6,5 3,3 1,1 0,3 0,1
4 3,2 3,2 1,6 0,6 0,1 0,0
5 1,2 1,3 0,6 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri AC Boise, coloane = goluri AV Alta FC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: AV Alta FC. AV Alta FC primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,70 goluri, cotele doar 3,28. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie AC Boise are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.42 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.43 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
0.8
1.2
Primite / meci
2.0
40%
Victorii
0%
60%
Peste 2.5
80%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe AC Boise – AV Alta FC?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 04:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă AC Boise – AV Alta FC?

Meciul face parte din USL League One (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre AC Boise – AV Alta FC?

Cotele 1X2 sunt 1.42 / 4.55 / 5.85. Fără marjă, asta înseamnă 64% pentru AC Boise, 20% egal și 16% pentru AV Alta FC, cu AC Boise favorită la cota 1.42.

Câte goluri se așteaptă în AC Boise – AV Alta FC?

Modelul nostru estimează 2,99 goluri (1,97 pentru AC Boise, 1,02 pentru AV Alta FC). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din USL League One
17.10
23:00
NY Cosmos – One Knoxville 2.872.17
18.10
02:00
Westchester SC – Union Omaha 3.651.82
18.10
02:30
Fort Wayne – Sarasota Paradise 1.923.50