Spania · U19 Division de Honor Juvenil
Espanyol U19 – CD Oberena U19
Ultimele 5 / 5: Espanyol U19 marchează 3.6 și primește 0.8. CD Oberena U19 2.6 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 74% · Egal 16% · Oaspete 10%
Goluri / meci
3.6 + 2.6
Peste 2.5
1.42 · forma 80% / 100%
GG
Da 1.90 · Nu 1.80
Analiză Espanyol U19 – CD Oberena U19
Espanyol U19 o primește pe CD Oberena U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:30 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Espanyol U19 are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 18 goluri marcate și 4 goluri primite (3,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. CD Oberena U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 13 goluri primite (2,6 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Espanyol U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.21 / 5.60 / 8.50. După ce scoatem marja (aproximativ 12,3% pe piața asta), rămân 74% pentru Espanyol U19, 16% pentru egal și 10% pentru CD Oberena U19. Favorită e Espanyol U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.42 și sub 2.5 la 2.52, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.90 și Nu la 1.80.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (3,10 – 1,70) și cele deduse din cote (2,47 – 0,82) și ajunge la 2,79 goluri estimate pentru Espanyol U19 și 1,26 pentru CD Oberena U19, adică 4,05 în total. Cu aceste valori, Espanyol U19 câștigă în 69% din cazuri, egalul iese în 16%, iar CD Oberena U19 câștigă în 15%. Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,5%.
| Indicator | Espanyol U19 | CD Oberena U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 5-0-0 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 3,00 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 18 (3,6) | 13 (2,6) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 40% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 2,79 | 1,26 |
| Șanse de victorie (model) | 69% | 15% |
Goluri estimate
2,79 – 1,26 · total 4,05
1X2 model
69% · 16% · 15%
Peste 2.5 model
77% · cotă corectă 1.30
GG model
67% · cotă corectă 1.49
Sub 2.5: 23% · Peste 2.5: 77% · total goluri în 90 de minute
| Espanyol U19 ↓ / CD Oberena . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,7 | 2,2 | 1,4 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 4,9 | 6,1 | 3,9 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 6,8 | 8,5 | 5,4 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 6,3 | 7,9 | 5,0 | 2,1 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 4,4 | 5,5 | 3,5 | 1,5 | 0,5 | 0,1 |
| 5 | 2,5 | 3,1 | 1,9 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Espanyol U19, coloane = goluri CD Oberena U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: CD Oberena U19. CD Oberena U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,80 goluri, cotele doar 3,30. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Espanyol U19 are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.42 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.90 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Espanyol U19 – CD Oberena U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Espanyol U19 – CD Oberena U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Espanyol U19 – CD Oberena U19?
Cotele 1X2 sunt 1.21 / 5.60 / 8.50. Fără marjă, asta înseamnă 74% pentru Espanyol U19, 16% egal și 10% pentru CD Oberena U19, cu Espanyol U19 favorită la cota 1.21.
Câte goluri se așteaptă în Espanyol U19 – CD Oberena U19?
Modelul nostru estimează 4,05 goluri (2,79 pentru Espanyol U19, 1,26 pentru CD Oberena U19). Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 2–1.