Germania Am. · Oberliga Bremen
ESC Geestemunde - Union 60 Bremen
Goluri pe meci, ultimele 5: ESC Geestemunde 2,8 marcate, 2,0 primite · Union 60 Bremen 1,6 marcate, 1,4 primite
1X2, fără marjă
Gazdă 35% · Egal 25% · Oaspete 41%
Goluri / meci
2,8 + 1,6
Peste 2.5
- · forma 80% / 60%
GG
-
Analiză ESC Geestemunde - Union 60 Bremen
Duminică, 18 octombrie, de la 12:00, Union 60 Bremen joacă pe terenul lui ESC Geestemunde, în Oberliga Bremen (Germania Am.).
În ultimele 5 meciuri, ESC Geestemunde are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 14-10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Union 60 Bremen vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 7.
În ultimele 4 întâlniri directe, ESC Geestemunde a câștigat de 2 ori, Union 60 Bremen o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 5,5 goluri în medie. Ultima: ESC Geestemunde - Union 60 Bremen 4-4, pe 15 mai 2026.
Casele văd un meci echilibrat: 2.60 pentru gazde, 2.22 pentru oaspeți și 3.65 la egal.
După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,1 pentru ESC Geestemunde și 1,8 pentru Union 60 Bremen. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 45% la victorie, față de 35%.
| Indicator | ESC Geestemunde | Union 60 Bremen |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,60 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 14 (2,8) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,10 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 34% |
Goluri estimate
2,10 - 1,80 · total 3,90
1X2 model
45% · 21% · 34%
Peste 2.5 model
75% · cotă corectă 1.33
GG model
73% · cotă corectă 1.37
Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute
| ESC Geestem. ↓ / Union 60 Br. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,0 | 3,6 | 3,3 | 2,0 | 0,9 | 0,3 |
| 1 | 4,3 | 7,7 | 6,9 | 4,1 | 1,9 | 0,7 |
| 2 | 4,5 | 8,0 | 7,2 | 4,3 | 2,0 | 0,7 |
| 3 | 3,1 | 5,6 | 5,1 | 3,0 | 1,4 | 0,5 |
| 4 | 1,6 | 3,0 | 2,7 | 1,6 | 0,7 | 0,3 |
| 5 | 0,7 | 1,2 | 1,1 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri ESC Geestemunde, coloane = goluri Union 60 Bremen.
Factori de risc
- Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
- Apărare vulnerabilă: ESC Geestemunde. ESC Geestemunde a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
- Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
- Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 5,5 goluri, iar modelul estimează acum 3,9.
- Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: ESC Geestemunde are 45%, Union 60 Bremen 34%. Peste 2.5 goluri: 75% în model, adică o cotă corectă de 1.33. Ambele marchează (GG): 73% în model, adică o cotă corectă de 1.37. Scorul cel mai probabil: 2-1.
gazdă deplasare · din ultimele meciuri ale fiecărei echipe
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.05.26 | ESC Geestemunde - Union 60 Bremen | 2-1 | 4-4 |
| 29.11.25 | Union 60 Bremen - ESC Geestemunde | 1-0 | 3-2 |
| 05.04.25 | ESC Geestemunde - Union 60 Bremen | 2-0 | 3-0 |
| 27.10.24 | Union 60 Bremen - ESC Geestemunde | 1-4 | 1-5 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe ESC Geestemunde - Union 60 Bremen?
Duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României.
În ce competiție se joacă ESC Geestemunde - Union 60 Bremen?
În Oberliga Bremen (Germania Am.). Celelalte meciuri din competiție sunt mai jos.
Cine e favorită în ESC Geestemunde - Union 60 Bremen?
Niciuna clar: cotele sunt 2.60 la gazde și 2.22 la oaspeți.
Câte goluri se așteaptă în ESC Geestemunde - Union 60 Bremen?
În jur de 3,9, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 2-1.