Sâmbătă17 octombrie
Live 107 Pune pont

Germania Am.Germania Am. · Oberliga Bremen

Blumenthaler SV – TS Woltmershausen

Blumenthaler SV
VVÎVV
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
TS Woltmershausen
ÎÎÎÎÎ
11.01 X18.00 227.00
1X— X28.20 12—

Ultimele 5 / 5: Blumenthaler SV marchează 3.2 și primește 1.0. TS Woltmershausen 1.2 / 3.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 91% · Egal 5% · Oaspete 3%

Goluri / meci

3.2 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 60% / 100%

GG

—

Analiză Blumenthaler SV – TS Woltmershausen

Blumenthaler SV o primește pe TS Woltmershausen sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Oberliga Bremen (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Blumenthaler SV are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 5 goluri primite (3,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. TS Woltmershausen are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 19 goluri primite (1,2 marcate și 3,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Blumenthaler SV stă mai bine, cu o diferență de 2,40 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Blumenthaler SV a câștigat 3, TS Woltmershausen a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 5. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat Blumenthaler SV 5–1 TS Woltmershausen.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.01 / 18.00 / 27.00. După ce scoatem marja (aproximativ 8,3% pe piața asta), rămân 91% pentru Blumenthaler SV, 5% pentru egal și 3% pentru TS Woltmershausen. Favorită e Blumenthaler SV.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 3,50 goluri estimate pentru Blumenthaler SV și 1,10 pentru TS Woltmershausen, adică 4,60 în total. Cu aceste valori, Blumenthaler SV câștigă în 81% din cazuri, egalul iese în 11%, iar TS Woltmershausen câștigă în 8%. Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 3–1, cu 7,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorBlumenthaler SVTS Woltmershausen
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-10-0-5
Puncte / meci2,400,00
Goluri marcate (medie)16 (3,2)6 (1,2)
Goluri primite (medie)5 (1,0)19 (3,8)
% Peste 2.560%100%
% GG40%100%
Victorii H2H (5 meciuri)32
Goluri estimate (model)3,501,10
Șanse de victorie (model)81%8%

Goluri estimate

3,50 – 1,10 · total 4,60

1X2 model

81% · 11% · 8%

Peste 2.5 model

83% · cotă corectă 1.20

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
1%0
5%1
11%2
16%3
19%4
48%5+

Sub 2.5: 17% · Peste 2.5: 83% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Blumenthale. ↓ / TS Woltmers. →012345
0 1,0 1,1 0,6 0,2 0,1 0,0
1 3,5 3,9 2,1 0,8 0,2 0,0
2 6,2 6,8 3,7 1,4 0,4 0,1
3 7,2 7,9 4,3 1,6 0,4 0,1
4 6,3 6,9 3,8 1,4 0,4 0,1
5 4,4 4,8 2,7 1,0 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Blumenthaler SV, coloane = goluri TS Woltmershausen.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: TS Woltmershausen. TS Woltmershausen primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Blumenthaler SV are 81% în model (cotă corectă 1.23), dar cota 1.01 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 83% în model (cotă corectă 1.20). Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54). Scorul cel mai probabil: 3–1 (7,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.2
Goluri / meci
1.2
1.0
Primite / meci
3.8
80%
Victorii
0%
60%
Peste 2.5
100%
40%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Blumenthaler SV – TS Woltmershausen?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Blumenthaler SV – TS Woltmershausen?

Meciul face parte din Oberliga Bremen (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Blumenthaler SV – TS Woltmershausen?

Cotele 1X2 sunt 1.01 / 18.00 / 27.00. Fără marjă, asta înseamnă 91% pentru Blumenthaler SV, 5% egal și 3% pentru TS Woltmershausen, cu Blumenthaler SV favorită la cota 1.01.

Câte goluri se așteaptă în Blumenthaler SV – TS Woltmershausen?

Modelul nostru estimează 4,60 goluri (3,50 pentru Blumenthaler SV, 1,10 pentru TS Woltmershausen). Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 3–1.

Alte meciuri din Oberliga Bremen
26.09
14:00
BTS Neustadt – Grohn 2–1