Dolny Kubin – FK Podkonice
Ultimele 5 / 5: Dolny Kubin marchează 0.8 și primește 1.6. FK Podkonice 2.4 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 32% · Egal 23% · Oaspete 45%
Goluri / meci
0.8 + 2.4
Peste 2.5
— · forma 40% / 80%
GG
—
Analiză Dolny Kubin – FK Podkonice
Dolny Kubin o primește pe FK Podkonice sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Dolny Kubin are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 8 goluri primite (0,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. FK Podkonice are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 13 goluri primite (2,4 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, FK Podkonice stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Dolny Kubin a câștigat 0, FK Podkonice a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 22.03.2026, s-a terminat FK Podkonice 2–2 Dolny Kubin.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.85 / 3.85 / 2.02. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 32% pentru Dolny Kubin, 23% pentru egal și 45% pentru FK Podkonice. Favorită e FK Podkonice.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Dolny Kubin și 2,00 pentru FK Podkonice, adică 3,70 în total. Cu aceste valori, Dolny Kubin câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 22%, iar FK Podkonice câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 71%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,4%.
| Indicator | Dolny Kubin | FK Podkonice |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-2-3 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,40 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 60% | 100% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 2,00 |
| Șanse de victorie (model) | 33% | 45% |
Goluri estimate
1,70 – 2,00 · total 3,70
1X2 model
33% · 22% · 45%
Peste 2.5 model
71% · cotă corectă 1.41
GG model
71% · cotă corectă 1.41
Sub 2.5: 29% · Peste 2.5: 71% · total goluri în 90 de minute
| Dolny Kubin ↓ / FK Podkonice → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,5 | 4,9 | 4,9 | 3,3 | 1,6 | 0,7 |
| 1 | 4,2 | 8,4 | 8,4 | 5,6 | 2,8 | 1,1 |
| 2 | 3,6 | 7,1 | 7,1 | 4,8 | 2,4 | 1,0 |
| 3 | 2,0 | 4,0 | 4,0 | 2,7 | 1,3 | 0,5 |
| 4 | 0,9 | 1,7 | 1,7 | 1,1 | 0,6 | 0,2 |
| 5 | 0,3 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dolny Kubin, coloane = goluri FK Podkonice.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Dolny Kubin. Dolny Kubin primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: FK Podkonice. FK Podkonice primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. FK Podkonice e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Dolny Kubin 33%, egal 22%, FK Podkonice 45%. Peste 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41). Ambele marchează (GG) are 71% în model (cotă corectă 1.41). Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.03.26 | FK Podkonice – Dolny Kubin | 2–1 | 2–2 |
| 16.08.25 | Dolny Kubin – FK Podkonice | — | 2–4 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Dolny Kubin – FK Podkonice?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Dolny Kubin – FK Podkonice?
Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Dolny Kubin – FK Podkonice?
Cotele 1X2 sunt 2.85 / 3.85 / 2.02. Fără marjă, asta înseamnă 32% pentru Dolny Kubin, 23% egal și 45% pentru FK Podkonice, cu FK Podkonice favorită la cota 2.02.
Câte goluri se așteaptă în Dolny Kubin – FK Podkonice?
Modelul nostru estimează 3,70 goluri (1,70 pentru Dolny Kubin, 2,00 pentru FK Podkonice). Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 71%, iar cel mai probabil scor este 1–1.