Ungaria · NB III, Group North East
Dabas – BKV Elore
Ultimele 5 / 5: Dabas marchează 0.8 și primește 2.2. BKV Elore 0.6 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 58% · Egal 22% · Oaspete 20%
Goluri / meci
0.8 + 0.6
Peste 2.5
1.42 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.52 · Nu 2.37
Analiză Dabas – BKV Elore
Dabas o primește pe BKV Elore duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Dabas are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 11 goluri primite (0,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. BKV Elore are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 11 goluri primite (0,6 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Dabas a câștigat 0, BKV Elore a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 23.11.2025, s-a terminat BKV Elore 4–1 Dabas.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.55 / 4.15 / 4.45. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 58% pentru Dabas, 22% pentru egal și 20% pentru BKV Elore. Favorită e Dabas. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.42 și sub 2.5 la 2.55, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.52 și Nu la 2.37.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,40) și cele deduse din cote (2,12 – 1,19) și ajunge la 1,81 goluri estimate pentru Dabas și 1,30 pentru BKV Elore, adică 3,11 în total. Cu aceste valori, Dabas câștigă în 49% din cazuri, egalul iese în 23%, iar BKV Elore câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Dabas | BKV Elore |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 0,80 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,81 | 1,30 |
| Șanse de victorie (model) | 49% | 28% |
Goluri estimate
1,81 – 1,30 · total 3,11
1X2 model
49% · 23% · 28%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
61% · cotă corectă 1.64
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Dabas ↓ / BKV Elore → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 5,8 | 3,8 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 8,1 | 10,5 | 6,8 | 3,0 | 1,0 | 0,2 |
| 2 | 7,3 | 9,5 | 6,2 | 2,7 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 4,4 | 5,7 | 3,7 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 2,0 | 2,6 | 1,7 | 0,7 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,7 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dabas, coloane = goluri BKV Elore.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Dabas. Dabas primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: BKV Elore. BKV Elore primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Dabas e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.13 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.42 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.52 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,5%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.37, pentru care modelul calculează 39%.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 23.11.25 | BKV Elore – Dabas | 2–0 | 4–1 |
| 06.08.25 | Dabas – BKV Elore | 0–0 | 1–2 |
| 28.08.24 | BKV Elore – Dabas | — | 1–1 |
| 31.03.24 | Dabas – BKV Elore | — | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Dabas – BKV Elore?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Dabas – BKV Elore?
Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Dabas – BKV Elore?
Cotele 1X2 sunt 1.55 / 4.15 / 4.45. Fără marjă, asta înseamnă 58% pentru Dabas, 22% egal și 20% pentru BKV Elore, cu Dabas favorită la cota 1.55.
Câte goluri se așteaptă în Dabas – BKV Elore?
Modelul nostru estimează 3,11 goluri (1,81 pentru Dabas, 1,30 pentru BKV Elore). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–1.