Duminică18 octombrie
Live 28 Pune pont

SUASUA · MLS

Cincinnati – Columbus Crew

Cincinnati
ÎVÎEE
00:00 Luni, 19 octombrie
Columbus Crew
VÎVVV
12.37 X3.90 22.67
1X1.48 X21.59 121.26

Ultimele 5 / 5: Cincinnati marchează 2.2 și primește 2.4. Columbus Crew 2.2 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 40% · Egal 24% · Oaspete 36%

Goluri / meci

2.2 + 2.2

Peste 2.5

1.37 · forma 100% / 80%

GG

Da 1.34 · Nu 3.10

Analiză Cincinnati – Columbus Crew

Cincinnati o primește pe Columbus Crew luni, 19 octombrie, ora 00:00 (ora României), în MLS (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Cincinnati are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 12 goluri primite (2,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Columbus Crew are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 6 goluri primite (2,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Columbus Crew stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Cincinnati a câștigat 3, Columbus Crew a câștigat 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 8. Ultima întâlnire, pe 26.07.2026, s-a terminat Columbus Crew 2–1 Cincinnati.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.90 / 2.67. După ce scoatem marja (aproximativ 5,3% pe piața asta), rămân 40% pentru Cincinnati, 24% pentru egal și 36% pentru Columbus Crew. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.37 și sub 2.5 la 3.10, adică 69% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.34 și Nu la 3.10.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 2,30) și cele deduse din cote (1,85 – 1,73) și ajunge la 1,77 goluri estimate pentru Cincinnati și 2,02 pentru Columbus Crew, adică 3,79 în total. Cu aceste valori, Cincinnati câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Columbus Crew câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,2%.

Statistici-cheie
IndicatorCincinnatiColumbus Crew
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-24-0-1
Puncte / meci1,002,40
Goluri marcate (medie)11 (2,2)11 (2,2)
Goluri primite (medie)12 (2,4)6 (1,2)
% Peste 2.5100%80%
% GG100%80%
Victorii H2H (8 meciuri)33
Goluri estimate (model)1,772,02
Șanse de victorie (model)35%44%

Goluri estimate

1,77 – 2,02 · total 3,79

1X2 model

35% · 21% · 44%

Peste 2.5 model

73% · cotă corectă 1.37

GG model

72% · cotă corectă 1.39

Distribuția golurilor
2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Cincinnati ↓ / Columbus Cr. →012345
0 2,3 4,6 4,6 3,1 1,6 0,6
1 4,0 8,1 8,2 5,5 2,8 1,1
2 3,5 7,1 7,2 4,9 2,5 1,0
3 2,1 4,2 4,3 2,9 1,4 0,6
4 0,9 1,9 1,9 1,3 0,6 0,3
5 0,3 0,7 0,7 0,4 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cincinnati, coloane = goluri Columbus Crew.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Cincinnati. Cincinnati primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,8 goluri, față de 3,79 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Cincinnati 35%, egal 21%, Columbus Crew 44%. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.37 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.34 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
2.2
2.4
Primite / meci
1.2
20%
Victorii
80%
100%
Peste 2.5
80%
100%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Cincinnati – Columbus Crew?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 00:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Cincinnati – Columbus Crew?

Meciul face parte din MLS (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Cincinnati – Columbus Crew?

Cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.90 / 2.67. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Cincinnati, 24% egal și 36% pentru Columbus Crew, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Cincinnati – Columbus Crew?

Modelul nostru estimează 3,79 goluri (1,77 pentru Cincinnati, 2,02 pentru Columbus Crew). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din MLS
18.10
02:30
Atlanta United – Inter Miami 3.301.97
18.10
02:30
New York RB – Toronto 1.694.20
18.10
02:30
Orlando City – DC United 1.694.25
18.10
02:30
New York City – Los Angeles FC 2.902.37