Spania · U19 Division de Honor Juvenil
Cf Talavera U19 – AD Union Adarve U19
Ultimele 5 / 5: Cf Talavera U19 marchează 1.4 și primește 2.4. AD Union Adarve U19 0.2 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 48% · Egal 25% · Oaspete 27%
Goluri / meci
1.4 + 0.2
Peste 2.5
1.56 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.54 · Nu 2.32
Analiză Cf Talavera U19 – AD Union Adarve U19
Cf Talavera U19 o primește pe AD Union Adarve U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Cf Talavera U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 12 goluri primite (1,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. AD Union Adarve U19 are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 13 goluri primite (0,2 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Cf Talavera U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.65 / 3.30. După ce scoatem marja (aproximativ 10,3% pe piața asta), rămân 48% pentru Cf Talavera U19, 25% pentru egal și 27% pentru AD Union Adarve U19. Favorită e Cf Talavera U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.56 și sub 2.5 la 2.22, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.54 și Nu la 2.32.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,30) și cele deduse din cote (1,76 – 1,29) și ajunge la 1,88 goluri estimate pentru Cf Talavera U19 și 1,29 pentru AD Union Adarve U19, adică 3,17 în total. Cu aceste valori, Cf Talavera U19 câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 23%, iar AD Union Adarve U19 câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,2%.
| Indicator | Cf Talavera U19 | AD Union Adarve U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 1,20 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 1 (0,2) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 40% | 20% |
| Goluri estimate (model) | 1,88 | 1,29 |
| Șanse de victorie (model) | 51% | 26% |
Goluri estimate
1,88 – 1,29 · total 3,17
1X2 model
51% · 23% · 26%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
61% · cotă corectă 1.64
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Cf Talavera. ↓ / AD Union Ad. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,2 | 5,4 | 3,5 | 1,5 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 7,9 | 10,2 | 6,6 | 2,8 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 7,4 | 9,6 | 6,2 | 2,7 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 4,7 | 6,0 | 3,9 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 2,2 | 2,8 | 1,8 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,8 | 1,1 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cf Talavera U19, coloane = goluri AD Union Adarve U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Cf Talavera U19. Cf Talavera U19 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: AD Union Adarve U19. AD Union Adarve U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: AD Union Adarve U19. AD Union Adarve U19 a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Cf Talavera U19 are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 1.90 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.56 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.54 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cf Talavera U19 – AD Union Adarve U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cf Talavera U19 – AD Union Adarve U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Cf Talavera U19 – AD Union Adarve U19?
Cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.65 / 3.30. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru Cf Talavera U19, 25% egal și 27% pentru AD Union Adarve U19, cu Cf Talavera U19 favorită la cota 1.90.
Câte goluri se așteaptă în Cf Talavera U19 – AD Union Adarve U19?
Modelul nostru estimează 3,17 goluri (1,88 pentru Cf Talavera U19, 1,29 pentru AD Union Adarve U19). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–1.