Centro Deportivo Bezana – CD Cayon
Ultimele 5 / 5: Centro Deportivo Bezana marchează 2.0 și primește 0.6. CD Cayon 1.0 / 0.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 30% · Oaspete 34%
Goluri / meci
2.0 + 1.0
Peste 2.5
2.20 · forma 40% / 0%
GG
Da 1.92 · Nu 1.78
Analiză Centro Deportivo Bezana – CD Cayon
Centro Deportivo Bezana o primește pe CD Cayon sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Centro Deportivo Bezana are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 3 goluri primite (2,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. CD Cayon are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 1 gol primite (1,0 marcate și 0,2 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Centro Deportivo Bezana a câștigat 1, CD Cayon a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 07.03.2026, s-a terminat Centro Deportivo Bezana 0–1 CD Cayon.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.00 / 2.67. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 36% pentru Centro Deportivo Bezana, 30% pentru egal și 34% pentru CD Cayon. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.20 și sub 2.5 la 1.58, adică 42% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.92 și Nu la 1.78.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 0,80) și cele deduse din cote (1,20 – 1,15) și ajunge la 1,15 goluri estimate pentru Centro Deportivo Bezana și 0,98 pentru CD Cayon, adică 2,13 în total. Cu aceste valori, Centro Deportivo Bezana câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 30%, iar CD Cayon câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 36%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,7%.
| Indicator | Centro Deportivo Bezana | CD Cayon |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 2,60 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 1 (0,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 0% |
| % GG | 40% | 20% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,15 | 0,98 |
| Șanse de victorie (model) | 39% | 31% |
Goluri estimate
1,15 – 0,98 · total 2,13
1X2 model
39% · 30% · 31%
Peste 2.5 model
36% · cotă corectă 2.78
GG model
43% · cotă corectă 2.33
Sub 2.5: 64% · Peste 2.5: 36% · total goluri în 90 de minute
| Centro Depo. ↓ / CD Cayon → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,9 | 11,6 | 5,7 | 1,9 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 13,7 | 13,4 | 6,6 | 2,1 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 7,9 | 7,7 | 3,8 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 3,0 | 3,0 | 1,4 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,9 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Centro Deportivo Bezana, coloane = goluri CD Cayon.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 30% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.33 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.58 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 07.03.26 | Centro Deportivo Bezana – CD Cayon | 0–0 | 0–1 |
| 26.10.25 | CD Cayon – Centro Deportivo Bezana | 1–0 | 2–1 |
| 18.04.25 | CD Cayon – Centro Deportivo Bezana | 3–0 | 3–2 |
| 06.12.24 | Centro Deportivo Bezana – CD Cayon | 0–0 | 1–0 |
| 15.08.24 | CD Cayon – Centro Deportivo Bezana | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Centro Deportivo Bezana – CD Cayon?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Centro Deportivo Bezana – CD Cayon?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Centro Deportivo Bezana – CD Cayon?
Cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.00 / 2.67. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Centro Deportivo Bezana, 30% egal și 34% pentru CD Cayon, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Centro Deportivo Bezana – CD Cayon?
Modelul nostru estimează 2,13 goluri (1,15 pentru Centro Deportivo Bezana, 0,98 pentru CD Cayon). Peste 2.5 goluri are 36%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor este 1–0.