CDJ Tamarite – Belchite 97
Ultimele 5 / 5: CDJ Tamarite marchează 1.6 și primește 2.4. Belchite 97 0.2 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 57% · Egal 25% · Oaspete 18%
Goluri / meci
1.6 + 0.2
Peste 2.5
2.05 · forma 80% / 80%
GG
Da 2.10 · Nu 1.66
Analiză CDJ Tamarite – Belchite 97
CDJ Tamarite o primește pe Belchite 97 duminică, 18 octombrie, ora 17:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CDJ Tamarite are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 12 goluri primite (1,6 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Belchite 97 are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 12 goluri primite (0,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, CDJ Tamarite a câștigat 2, Belchite 97 a câștigat 0, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 22.03.2026, s-a terminat Belchite 97 1–1 CDJ Tamarite.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.57 / 3.60 / 5.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 57% pentru CDJ Tamarite, 25% pentru egal și 18% pentru Belchite 97. Favorită e CDJ Tamarite. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.05 și sub 2.5 la 1.67, adică 45% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.10 și Nu la 1.66.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,30) și cele deduse din cote (1,66 – 0,81) și ajunge la 1,83 goluri estimate pentru CDJ Tamarite și 1,06 pentru Belchite 97, adică 2,89 în total. Cu aceste valori, CDJ Tamarite câștigă în 55% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Belchite 97 câștigă în 22%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,8%.
| Indicator | CDJ Tamarite | Belchite 97 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 0,60 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 1 (0,2) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 80% | 20% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,83 | 1,06 |
| Șanse de victorie (model) | 55% | 22% |
Goluri estimate
1,83 – 1,06 · total 2,89
1X2 model
55% · 23% · 22%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| CDJ Tamarite ↓ / Belchite 97 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,6 | 5,9 | 3,1 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 10,2 | 10,8 | 5,7 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 9,3 | 9,9 | 5,2 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 5,7 | 6,0 | 3,2 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 2,6 | 2,8 | 1,5 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 1,0 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CDJ Tamarite, coloane = goluri Belchite 97.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: CDJ Tamarite. CDJ Tamarite primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Belchite 97. Belchite 97 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Belchite 97. Belchite 97 a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,30 goluri, cotele doar 2,47. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. CDJ Tamarite e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie CDJ Tamarite are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.57 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 2.05 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.03.26 | Belchite 97 – CDJ Tamarite | 1–1 | 1–1 |
| 09.11.25 | CDJ Tamarite – Belchite 97 | 1–1 | 1–1 |
| 26.01.25 | CDJ Tamarite – Belchite 97 | 1–1 | 2–1 |
| 15.09.24 | Belchite 97 – CDJ Tamarite | 0–0 | 0–2 |
| 27.04.24 | Belchite 97 – CDJ Tamarite | 0–1 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CDJ Tamarite – Belchite 97?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CDJ Tamarite – Belchite 97?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CDJ Tamarite – Belchite 97?
Cotele 1X2 sunt 1.57 / 3.60 / 5.00. Fără marjă, asta înseamnă 57% pentru CDJ Tamarite, 25% egal și 18% pentru Belchite 97, cu CDJ Tamarite favorită la cota 1.57.
Câte goluri se așteaptă în CDJ Tamarite – Belchite 97?
Modelul nostru estimează 2,89 goluri (1,83 pentru CDJ Tamarite, 1,06 pentru Belchite 97). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.