Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

ItaliaItalia · Serie C

Campobasso – Perugia

Campobasso
ÎEVEE
13:30 Duminică, 18 octombrie
Perugia
ÎVVÎÎ
12.32 X3.20 22.87
1X1.35 X21.51 121.28

Ultimele 5 / 5: Campobasso marchează 1.6 și primește 1.8. Perugia 0.8 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 39% · Egal 29% · Oaspete 32%

Goluri / meci

1.6 + 0.8

Peste 2.5

1.92 · forma 80% / 40%

GG

Da 1.73 · Nu 2.00

Analiză Campobasso – Perugia

Campobasso o primește pe Perugia duminică, 18 octombrie, ora 13:30 (ora României), în Serie C (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Campobasso are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Perugia are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 8 goluri primite (0,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Campobasso a câștigat 3, Perugia a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 18.04.2026, s-a terminat Perugia 0–1 Campobasso.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.20 / 2.87. După ce scoatem marja (aproximativ 9,2% pe piața asta), rămân 39% pentru Campobasso, 29% pentru egal și 32% pentru Perugia. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.92 și sub 2.5 la 1.80, adică 48% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.73 și Nu la 2.00.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,30) și cele deduse din cote (1,39 – 1,22) și ajunge la 1,49 goluri estimate pentru Campobasso și 1,26 pentru Perugia, adică 2,75 în total. Cu aceste valori, Campobasso câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Perugia câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,0%.

Statistici-cheie
IndicatorCampobassoPerugia
Meciuri analizate55
V-E-Î1-3-12-0-3
Puncte / meci1,201,20
Goluri marcate (medie)8 (1,6)4 (0,8)
Goluri primite (medie)9 (1,8)8 (1,6)
% Peste 2.580%40%
% GG100%20%
Victorii H2H (4 meciuri)31
Goluri estimate (model)1,491,26
Șanse de victorie (model)43%32%

Goluri estimate

1,49 – 1,26 · total 2,75

1X2 model

43% · 25% · 32%

Peste 2.5 model

52% · cotă corectă 1.92

GG model

55% · cotă corectă 1.82

Distribuția golurilor
6%0
18%1
24%2
22%3
15%4
15%5+

Sub 2.5: 48% · Peste 2.5: 52% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Campobasso ↓ / Perugia →012345
0 6,4 8,1 5,1 2,1 0,7 0,2
1 9,5 12,0 7,6 3,2 1,0 0,3
2 7,1 8,9 5,6 2,4 0,7 0,2
3 3,5 4,4 2,8 1,2 0,4 0,1
4 1,3 1,7 1,0 0,4 0,1 0,0
5 0,4 0,5 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Campobasso, coloane = goluri Perugia.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Campobasso. Campobasso primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Perugia. Perugia primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.35 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32), iar cota 1.26 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
0.8
1.8
Primite / meci
1.6
20%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
40%
100%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Campobasso – Perugia?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Campobasso – Perugia?

Meciul face parte din Serie C (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Campobasso – Perugia?

Cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.20 / 2.87. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Campobasso, 29% egal și 32% pentru Perugia, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Campobasso – Perugia?

Modelul nostru estimează 2,75 goluri (1,49 pentru Campobasso, 1,26 pentru Perugia). Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Serie C
17.10
15:30
Guidonia Montecelio – Forli 1.923.75
17.10
15:30
Vado – Sambenedettese 2.372.92
17.10
15:30
Inter Milano U23 – Monopoli 2.422.87
17.10
15:30
Carpi – Lumezzane 2.223.00
17.10
15:30
Pianese – Pineto 2.373.00
17.10
15:30
Reggiana – Torres 1903 1.744.40