Italia · Campionato Primavera 2
Calcio Lecco U19 – Sudtirol U19
Ultimele 5 / 5: Calcio Lecco U19 marchează 0.6 și primește 2.6. Sudtirol U19 1.0 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 44% · Egal 26% · Oaspete 30%
Goluri / meci
0.6 + 1.0
Peste 2.5
— · forma 60% / 40%
GG
—
Analiză Calcio Lecco U19 – Sudtirol U19
Calcio Lecco U19 o primește pe Sudtirol U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Calcio Lecco U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 13 goluri primite (0,6 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Sudtirol U19 are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Calcio Lecco U19 a câștigat 1, Sudtirol U19 a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 25.04.2026, s-a terminat Calcio Lecco U19 2–1 Sudtirol U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.45 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 44% pentru Calcio Lecco U19, 26% pentru egal și 30% pentru Sudtirol U19. Favorită e Calcio Lecco U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,90 goluri estimate pentru Calcio Lecco U19 și 1,80 pentru Sudtirol U19, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, Calcio Lecco U19 câștigă în 18% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Sudtirol U19 câștigă în 59%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 12,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 26 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Calcio Lecco U19 | Sudtirol U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 13 (2,6) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 0,90 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 18% | 59% |
Goluri estimate
0,90 – 1,80 · total 2,70
1X2 model
18% · 23% · 59%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Calcio Lecc. ↓ / Sudtirol U19 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 12,1 | 10,9 | 6,5 | 2,9 | 1,1 |
| 1 | 6,0 | 10,9 | 9,8 | 5,9 | 2,6 | 1,0 |
| 2 | 2,7 | 4,9 | 4,4 | 2,6 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 0,8 | 1,5 | 1,3 | 0,8 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Calcio Lecco U19, coloane = goluri Sudtirol U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Calcio Lecco U19. Calcio Lecco U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Calcio Lecco U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Sudtirol U19 are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 3.00 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 0–1 (12,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 25.04.26 | Calcio Lecco U19 – Sudtirol U19 | — | 2–1 |
| 27.09.25 | Sudtirol U19 – Calcio Lecco U19 | — | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Calcio Lecco U19 – Sudtirol U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Calcio Lecco U19 – Sudtirol U19?
Meciul face parte din Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Calcio Lecco U19 – Sudtirol U19?
Cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.45 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Calcio Lecco U19, 26% egal și 30% pentru Sudtirol U19, cu Calcio Lecco U19 favorită la cota 2.05.
Câte goluri se așteaptă în Calcio Lecco U19 – Sudtirol U19?
Modelul nostru estimează 2,70 goluri (0,90 pentru Calcio Lecco U19, 1,80 pentru Sudtirol U19). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 0–1.