Brommapojkarna (F) – Vaxjo DFF (F)
Ultimele 5 / 5: Brommapojkarna (F) marchează 1.6 și primește 0.8. Vaxjo DFF (F) 1.0 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 49% · Egal 25% · Oaspete 26%
Goluri / meci
1.6 + 1.0
Peste 2.5
1.53 · forma 40% / 80%
GG
Da 1.54 · Nu 2.32
Analiză Brommapojkarna (F) – Vaxjo DFF (F)
Brommapojkarna (F) o primește pe Vaxjo DFF (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Damallsvenskan (F) (Suedia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Brommapojkarna (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 4 goluri primite (1,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Vaxjo DFF (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Brommapojkarna (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Brommapojkarna (F) a câștigat 1, Vaxjo DFF (F) a câștigat 4, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 24.06.2026, s-a terminat Vaxjo DFF (F) 2–1 Brommapojkarna (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.83 / 3.65 / 3.45. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 49% pentru Brommapojkarna (F), 25% pentru egal și 26% pentru Vaxjo DFF (F). Favorită e Brommapojkarna (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.53 și sub 2.5 la 2.27, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.54 și Nu la 2.32.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 0,90) și cele deduse din cote (1,82 – 1,28) și ajunge la 1,86 goluri estimate pentru Brommapojkarna (F) și 1,09 pentru Vaxjo DFF (F), adică 2,95 în total. Cu aceste valori, Brommapojkarna (F) câștigă în 55% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Vaxjo DFF (F) câștigă în 22%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,6%.
| Indicator | Brommapojkarna (F) | Vaxjo DFF (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 2,40 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 1,86 | 1,09 |
| Șanse de victorie (model) | 55% | 22% |
Goluri estimate
1,86 – 1,09 · total 2,95
1X2 model
55% · 23% · 22%
Peste 2.5 model
57% · cotă corectă 1.75
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute
| Brommapojka. ↓ / Vaxjo DFF (. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,2 | 5,7 | 3,1 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 9,7 | 10,6 | 5,8 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 9,1 | 9,9 | 5,4 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 5,6 | 6,1 | 3,3 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 2,6 | 2,8 | 1,6 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 1,0 | 1,1 | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Brommapojkarna (F), coloane = goluri Vaxjo DFF (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Vaxjo DFF (F). Vaxjo DFF (F) primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Brommapojkarna (F) are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.83 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.53 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 24.06.26 | Vaxjo DFF (F) – Brommapojkarna (F) | 0–1 | 2–1 |
| 01.11.25 | Vaxjo DFF (F) – Brommapojkarna (F) | 1–0 | 2–0 |
| 07.06.25 | Brommapojkarna (F) – Vaxjo DFF (F) | 1–1 | 2–3 |
| 06.07.24 | Vaxjo DFF (F) – Brommapojkarna (F) | 1–0 | 2–1 |
| 12.05.24 | Brommapojkarna (F) – Vaxjo DFF (F) | 0–2 | 3–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Brommapojkarna (F) – Vaxjo DFF (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Brommapojkarna (F) – Vaxjo DFF (F)?
Meciul face parte din Damallsvenskan (F) (Suedia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Brommapojkarna (F) – Vaxjo DFF (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.83 / 3.65 / 3.45. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Brommapojkarna (F), 25% egal și 26% pentru Vaxjo DFF (F), cu Brommapojkarna (F) favorită la cota 1.83.
Câte goluri se așteaptă în Brommapojkarna (F) – Vaxjo DFF (F)?
Modelul nostru estimează 2,95 goluri (1,86 pentru Brommapojkarna (F), 1,09 pentru Vaxjo DFF (F)). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.