IK Uppsala (F) – Kristianstads (F)
Ultimele 5 / 5: IK Uppsala (F) marchează 0.8 și primește 3.0. Kristianstads (F) 3.0 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 5% · Egal 9% · Oaspete 86%
Goluri / meci
0.8 + 3.0
Peste 2.5
1.27 · forma 60% / 60%
GG
Da 2.65 · Nu 1.42
Analiză IK Uppsala (F) – Kristianstads (F)
IK Uppsala (F) o primește pe Kristianstads (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Damallsvenskan (F) (Suedia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
IK Uppsala (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 15 goluri primite (0,8 marcate și 3,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Kristianstads (F) are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 5 goluri primite (3,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Kristianstads (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, IK Uppsala (F) a câștigat 0, Kristianstads (F) a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 18.06.2026, s-a terminat Kristianstads (F) 3–2 IK Uppsala (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 19.00 / 10.00 / 1.04. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 5% pentru IK Uppsala (F), 9% pentru egal și 86% pentru Kristianstads (F). Favorită e Kristianstads (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.27 și sub 2.5 la 3.15, adică 71% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.65 și Nu la 1.42.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 3,00) și cele deduse din cote (0,60 – 3,09) și ajunge la 0,75 goluri estimate pentru IK Uppsala (F) și 3,05 pentru Kristianstads (F), adică 3,80 în total. Cu aceste valori, IK Uppsala (F) câștigă în 6% din cazuri, egalul iese în 11%, iar Kristianstads (F) câștigă în 83%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 0–3, cu 10,6%.
| Indicator | IK Uppsala (F) | Kristianstads (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 0,60 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 15 (3,0) |
| Goluri primite (medie) | 15 (3,0) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 20% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 0,75 | 3,05 |
| Șanse de victorie (model) | 6% | 83% |
Goluri estimate
0,75 – 3,05 · total 3,80
1X2 model
6% · 11% · 83%
Peste 2.5 model
73% · cotă corectă 1.37
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute
| IK Uppsala . ↓ / Kristiansta. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,2 | 6,8 | 10,4 | 10,6 | 8,1 | 4,9 |
| 1 | 1,7 | 5,1 | 7,8 | 7,9 | 6,0 | 3,7 |
| 2 | 0,6 | 1,9 | 2,9 | 3,0 | 2,3 | 1,4 |
| 3 | 0,2 | 0,5 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,3 |
| 4 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri IK Uppsala (F), coloane = goluri Kristianstads (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: IK Uppsala (F). IK Uppsala (F) primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Kristianstads (F) are 83% în model (cotă corectă 1.20), dar cota 1.04 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.27 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–3 (10,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 18.06.26 | Kristianstads (F) – IK Uppsala (F) | 2–1 | 3–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe IK Uppsala (F) – Kristianstads (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă IK Uppsala (F) – Kristianstads (F)?
Meciul face parte din Damallsvenskan (F) (Suedia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre IK Uppsala (F) – Kristianstads (F)?
Cotele 1X2 sunt 19.00 / 10.00 / 1.04. Fără marjă, asta înseamnă 5% pentru IK Uppsala (F), 9% egal și 86% pentru Kristianstads (F), cu Kristianstads (F) favorită la cota 1.04.
Câte goluri se așteaptă în IK Uppsala (F) – Kristianstads (F)?
Modelul nostru estimează 3,80 goluri (0,75 pentru IK Uppsala (F), 3,05 pentru Kristianstads (F)). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 0–3.