Bashkimi Kumanovo – Sileks Kratovo
Ultimele 5 / 5: Bashkimi Kumanovo marchează 1.4 și primește 2.4. Sileks Kratovo 0.6 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 13% · Egal 19% · Oaspete 67%
Goluri / meci
1.4 + 0.6
Peste 2.5
1.62 · forma 80% / 20%
GG
Da 1.95 · Nu 1.77
Analiză Bashkimi Kumanovo – Sileks Kratovo
Bashkimi Kumanovo o primește pe Sileks Kratovo duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în 1.MFL (Macedonia de Nord). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Bashkimi Kumanovo are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 12 goluri primite (1,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Sileks Kratovo are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 6 goluri primite (0,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Bashkimi Kumanovo a câștigat 1, Sileks Kratovo a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 26.07.2026, s-a terminat Sileks Kratovo 6–0 Bashkimi Kumanovo.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 6.80 / 4.60 / 1.33. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 13% pentru Bashkimi Kumanovo, 19% pentru egal și 67% pentru Sileks Kratovo. Favorită e Sileks Kratovo. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.62 și sub 2.5 la 2.12, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.95 și Nu la 1.77.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,50) și cele deduse din cote (0,82 – 2,13) și ajunge la 1,06 goluri estimate pentru Bashkimi Kumanovo și 1,82 pentru Sileks Kratovo, adică 2,88 în total. Cu aceste valori, Bashkimi Kumanovo câștigă în 22% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Sileks Kratovo câștigă în 55%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Bashkimi Kumanovo | Sileks Kratovo |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 0-3-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 20% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,06 | 1,82 |
| Șanse de victorie (model) | 22% | 55% |
Goluri estimate
1,06 – 1,82 · total 2,88
1X2 model
22% · 23% · 55%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Bashkimi Ku. ↓ / Sileks Krat. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,6 | 10,2 | 9,3 | 5,6 | 2,6 | 0,9 |
| 1 | 6,0 | 10,8 | 9,9 | 6,0 | 2,7 | 1,0 |
| 2 | 3,2 | 5,7 | 5,2 | 3,2 | 1,4 | 0,5 |
| 3 | 1,1 | 2,0 | 1,8 | 1,1 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Bashkimi Kumanovo, coloane = goluri Sileks Kratovo.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Bashkimi Kumanovo. Bashkimi Kumanovo primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Sileks Kratovo e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Sileks Kratovo are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.33 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.62 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 26.07.26 | Sileks Kratovo – Bashkimi Kumanovo | 3–0 | 6–0 |
| 11.04.26 | Sileks Kratovo – Bashkimi Kumanovo | 0–0 | 1–0 |
| 11.02.26 | Sileks Kratovo – Bashkimi Kumanovo | 0–0 | 0–0 |
| 21.10.25 | Bashkimi Kumanovo – Sileks Kratovo | 1–1 | 1–2 |
| 16.09.25 | Bashkimi Kumanovo – Sileks Kratovo | 1–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Bashkimi Kumanovo – Sileks Kratovo?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Bashkimi Kumanovo – Sileks Kratovo?
Meciul face parte din 1.MFL (Macedonia de Nord). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Bashkimi Kumanovo – Sileks Kratovo?
Cotele 1X2 sunt 6.80 / 4.60 / 1.33. Fără marjă, asta înseamnă 13% pentru Bashkimi Kumanovo, 19% egal și 67% pentru Sileks Kratovo, cu Sileks Kratovo favorită la cota 1.33.
Câte goluri se așteaptă în Bashkimi Kumanovo – Sileks Kratovo?
Modelul nostru estimează 2,88 goluri (1,06 pentru Bashkimi Kumanovo, 1,82 pentru Sileks Kratovo). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.