Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

FrantaFranta · Ligue 1

Troyes – Lens

Troyes
ÎÎÎÎV
21:45 Sâmbătă, 17 octombrie
Lens
ÎVÎEV
13.85 X3.85 21.87
1X1.95 X21.26 121.26

Ultimele 5 / 5: Troyes marchează 0.8 și primește 2.6. Lens 1.6 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 25% · Egal 25% · Oaspete 51%

Goluri / meci

0.8 + 1.6

Peste 2.5

1.58 · forma 40% / 80%

GG

Da 1.55 · Nu 2.42

Analiză Troyes – Lens

Troyes o primește pe Lens sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:45 (ora României), în Ligue 1 (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Troyes are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 13 goluri primite (0,8 marcate și 2,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Lens are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Lens stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 04.02.2026, Troyes 2–4 Lens. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.85 / 3.85 / 1.87. După ce scoatem marja (aproximativ 5,4% pe piața asta), rămân 25% pentru Troyes, 25% pentru egal și 51% pentru Lens. Favorită e Lens. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.58 și sub 2.5 la 2.40, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.55 și Nu la 2.42.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 2,10) și cele deduse din cote (1,25 – 1,87) și ajunge la 1,28 goluri estimate pentru Troyes și 1,98 pentru Lens, adică 3,26 în total. Cu aceste valori, Troyes câștigă în 24% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Lens câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,7%.

Statistici-cheie
IndicatorTroyesLens
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-42-1-2
Puncte / meci0,601,40
Goluri marcate (medie)4 (0,8)8 (1,6)
Goluri primite (medie)13 (2,6)9 (1,8)
% Peste 2.540%80%
% GG40%80%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,281,98
Șanse de victorie (model)24%54%

Goluri estimate

1,28 – 1,98 · total 3,26

1X2 model

24% · 22% · 54%

Peste 2.5 model

63% · cotă corectă 1.59

GG model

62% · cotă corectă 1.61

Distribuția golurilor
4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Troyes ↓ / Lens →012345
0 3,8 7,6 7,5 5,0 2,5 1,0
1 4,9 9,7 9,6 6,4 3,1 1,2
2 3,1 6,2 6,2 4,1 2,0 0,8
3 1,3 2,7 2,6 1,7 0,9 0,3
4 0,4 0,9 0,8 0,6 0,3 0,1
5 0,1 0,2 0,2 0,1 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Troyes, coloane = goluri Lens.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Troyes. Troyes primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Lens. Lens primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Lens are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 1.87 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.58 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
1.6
2.6
Primite / meci
1.8
20%
Victorii
40%
40%
Peste 2.5
80%
40%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Troyes – Lens?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Troyes – Lens?

Meciul face parte din Ligue 1 (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Troyes – Lens?

Cotele 1X2 sunt 3.85 / 3.85 / 1.87. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru Troyes, 25% egal și 51% pentru Lens, cu Lens favorită la cota 1.87.

Câte goluri se așteaptă în Troyes – Lens?

Modelul nostru estimează 3,26 goluri (1,28 pentru Troyes, 1,98 pentru Lens). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Ligue 1
17.10
18:15
Strasbourg – PSG 6.301.40
17.10
21:45
Lille – Brest 1.903.85
16.10
21:45
Le Mans – Toulouse 0–3
11.10
18:15
Rennes – Auxerre 4–1
11.10
16:00
Nice – Strasbourg 2–1