Shkendija Haracine – Struga Trim-Lum
Ultimele 5 / 5: Shkendija Haracine marchează 1.2 și primește 0.8. Struga Trim-Lum 4.0 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 24% · Egal 27% · Oaspete 49%
Goluri / meci
1.2 + 4.0
Peste 2.5
— · forma 20% / 80%
GG
—
Analiză Shkendija Haracine – Struga Trim-Lum
Shkendija Haracine o primește pe Struga Trim-Lum sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în 1.MFL (Macedonia de Nord). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Shkendija Haracine are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Struga Trim-Lum are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 20 de goluri marcate și 5 goluri primite (4,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Shkendija Haracine a câștigat 0, Struga Trim-Lum a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 25.07.2026, s-a terminat Struga Trim-Lum 3–0 Shkendija Haracine.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.80 / 3.35 / 1.82. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 24% pentru Shkendija Haracine, 27% pentru egal și 49% pentru Struga Trim-Lum. Favorită e Struga Trim-Lum.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Shkendija Haracine și 2,40 pentru Struga Trim-Lum, adică 3,50 în total. Cu aceste valori, Shkendija Haracine câștigă în 16% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Struga Trim-Lum câștigă în 66%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Shkendija Haracine | Struga Trim-Lum |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,00 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 20 (4,0) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 20% | 80% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 2,40 |
| Șanse de victorie (model) | 16% | 66% |
Goluri estimate
1,10 – 2,40 · total 3,50
1X2 model
16% · 18% · 66%
Peste 2.5 model
68% · cotă corectă 1.47
GG model
61% · cotă corectă 1.64
Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute
| Shkendija H. ↓ / Struga Trim. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,0 | 7,2 | 8,7 | 7,0 | 4,2 | 2,0 |
| 1 | 3,3 | 8,0 | 9,6 | 7,7 | 4,6 | 2,2 |
| 2 | 1,8 | 4,4 | 5,3 | 4,2 | 2,5 | 1,2 |
| 3 | 0,7 | 1,6 | 1,9 | 1,5 | 0,9 | 0,4 |
| 4 | 0,2 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Shkendija Haracine, coloane = goluri Struga Trim-Lum.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Struga Trim-Lum are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.82 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64). Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 25.07.26 | Struga Trim-Lum – Shkendija Haracine | 2–0 | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Shkendija Haracine – Struga Trim-Lum?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Shkendija Haracine – Struga Trim-Lum?
Meciul face parte din 1.MFL (Macedonia de Nord). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Shkendija Haracine – Struga Trim-Lum?
Cotele 1X2 sunt 3.80 / 3.35 / 1.82. Fără marjă, asta înseamnă 24% pentru Shkendija Haracine, 27% egal și 49% pentru Struga Trim-Lum, cu Struga Trim-Lum favorită la cota 1.82.
Câte goluri se așteaptă în Shkendija Haracine – Struga Trim-Lum?
Modelul nostru estimează 3,50 goluri (1,10 pentru Shkendija Haracine, 2,40 pentru Struga Trim-Lum). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–2.