Italia · Campionato Primavera 2
Bari U19 – Napoli U19
Ultimele 5 / 5: Bari U19 marchează 2.2 și primește 1.0. Napoli U19 1.4 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 42% · Egal 27% · Oaspete 32%
Goluri / meci
2.2 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 80% / 80%
GG
—
Analiză Bari U19 – Napoli U19
Bari U19 o primește pe Napoli U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Bari U19 are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 5 goluri primite (2,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Napoli U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Bari U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Bari U19 a câștigat 0, Napoli U19 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 08.02.2025, s-a terminat Bari U19 2–2 Napoli U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.40 / 2.82. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 42% pentru Bari U19, 27% pentru egal și 32% pentru Napoli U19. Favorită e Bari U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,10 goluri estimate pentru Bari U19 și 1,20 pentru Napoli U19, adică 3,30 în total. Cu aceste valori, Bari U19 câștigă în 58% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Napoli U19 câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Bari U19 | Napoli U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 2,20 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,10 | 1,20 |
| Șanse de victorie (model) | 58% | 21% |
Goluri estimate
2,10 – 1,20 · total 3,30
1X2 model
58% · 21% · 21%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
61% · cotă corectă 1.64
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Bari U19 ↓ / Napoli U19 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,7 | 4,4 | 2,7 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 7,7 | 9,3 | 5,6 | 2,2 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 8,1 | 9,8 | 5,9 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 5,7 | 6,8 | 4,1 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 3,0 | 3,6 | 2,2 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 1,3 | 1,5 | 0,9 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Bari U19, coloane = goluri Napoli U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Napoli U19. Napoli U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Bari U19 are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 2.17 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56). Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.02.25 | Bari U19 – Napoli U19 | — | 2–2 |
| 19.10.24 | Napoli U19 – Bari U19 | 1–0 | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Bari U19 – Napoli U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Bari U19 – Napoli U19?
Meciul face parte din Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Bari U19 – Napoli U19?
Cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.40 / 2.82. Fără marjă, asta înseamnă 42% pentru Bari U19, 27% egal și 32% pentru Napoli U19, cu Bari U19 favorită la cota 2.17.
Câte goluri se așteaptă în Bari U19 – Napoli U19?
Modelul nostru estimează 3,30 goluri (2,10 pentru Bari U19, 1,20 pentru Napoli U19). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 2–1.