Alcantarilla – SFC Minerva
Ultimele 5 / 5: Alcantarilla marchează 0.8 și primește 0.8. SFC Minerva 0.4 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 43% · Egal 31% · Oaspete 27%
Goluri / meci
0.8 + 0.4
Peste 2.5
— · forma 20% / 0%
GG
—
Analiză Alcantarilla – SFC Minerva
Alcantarilla o primește pe SFC Minerva sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Alcantarilla are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 4 goluri primite (0,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. SFC Minerva are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 4 goluri primite (0,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Alcantarilla stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Alcantarilla a câștigat 1, SFC Minerva a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 09.02.2025, s-a terminat SFC Minerva 0–1 Alcantarilla.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.12 / 2.92 / 3.40. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 43% pentru Alcantarilla, 31% pentru egal și 27% pentru SFC Minerva. Favorită e Alcantarilla.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,80 goluri estimate pentru Alcantarilla și 0,60 pentru SFC Minerva, adică 1,40 în total. Cu aceste valori, Alcantarilla câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 38%, iar SFC Minerva câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 16%, GG are 25%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 24,7%.
| Indicator | Alcantarilla | SFC Minerva |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,60 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 20% | 0% |
| % GG | 20% | 20% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 0,80 | 0,60 |
| Șanse de victorie (model) | 37% | 25% |
Goluri estimate
0,80 – 0,60 · total 1,40
1X2 model
37% · 38% · 25%
Peste 2.5 model
16% · cotă corectă 6.25
GG model
25% · cotă corectă 4.00
Sub 2.5: 84% · Peste 2.5: 16% · total goluri în 90 de minute
| Alcantarilla ↓ / SFC Minerva → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 24,7 | 14,8 | 4,4 | 0,9 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 19,7 | 11,8 | 3,6 | 0,7 | 0,1 | 0,0 |
| 2 | 7,9 | 4,7 | 1,4 | 0,3 | 0,0 | 0,0 |
| 3 | 2,1 | 1,3 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 4 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Alcantarilla, coloane = goluri SFC Minerva.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Atac anemic: SFC Minerva. SFC Minerva a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 38% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 84% în model (cotă corectă 1.19). Nu marchează ambele (NG) are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 0–0 (24,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.02.25 | SFC Minerva – Alcantarilla | 0–1 | 0–1 |
| 28.09.24 | Alcantarilla – SFC Minerva | 0–0 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Alcantarilla – SFC Minerva?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Alcantarilla – SFC Minerva?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Alcantarilla – SFC Minerva?
Cotele 1X2 sunt 2.12 / 2.92 / 3.40. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru Alcantarilla, 31% egal și 27% pentru SFC Minerva, cu Alcantarilla favorită la cota 2.12.
Câte goluri se așteaptă în Alcantarilla – SFC Minerva?
Modelul nostru estimează 1,40 goluri (0,80 pentru Alcantarilla, 0,60 pentru SFC Minerva). Peste 2.5 goluri are 16%, GG are 25%, iar cel mai probabil scor este 0–0.