Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

ItaliaItalia · Campionato Primavera 2

AC Renate U19 – Padova U19

AC Renate U19
EVVEV
16:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Padova U19
ÎÎVVÎ
11.73 X3.55 24.00
1X1.17 X21.85 121.22

Ultimele 5 / 5: AC Renate U19 marchează 2.2 și primește 0.8. Padova U19 1.2 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 52% · Egal 25% · Oaspete 23%

Goluri / meci

2.2 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 40% / 60%

GG

—

Analiză AC Renate U19 – Padova U19

AC Renate U19 o primește pe Padova U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

AC Renate U19 are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 4 goluri primite (2,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Padova U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, AC Renate U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, AC Renate U19 a câștigat 2, Padova U19 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 04.04.2026, s-a terminat AC Renate U19 0–3 Padova U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.73 / 3.55 / 4.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 52% pentru AC Renate U19, 25% pentru egal și 23% pentru Padova U19. Favorită e AC Renate U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru AC Renate U19 și 1,00 pentru Padova U19, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, AC Renate U19 câștigă în 61% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Padova U19 câștigă în 18%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 10,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorAC Renate U19Padova U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-2-02-0-3
Puncte / meci2,201,20
Goluri marcate (medie)11 (2,2)6 (1,2)
Goluri primite (medie)4 (0,8)9 (1,8)
% Peste 2.540%60%
% GG80%20%
Victorii H2H (4 meciuri)21
Goluri estimate (model)2,001,00
Șanse de victorie (model)61%18%

Goluri estimate

2,00 – 1,00 · total 3,00

1X2 model

61% · 21% · 18%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

55% · cotă corectă 1.82

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
AC Renate U. ↓ / Padova U19 →012345
0 5,0 5,0 2,5 0,8 0,2 0,0
1 10,0 10,0 5,0 1,7 0,4 0,1
2 10,0 10,0 5,0 1,7 0,4 0,1
3 6,6 6,6 3,3 1,1 0,3 0,1
4 3,3 3,3 1,7 0,6 0,1 0,0
5 1,3 1,3 0,7 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri AC Renate U19, coloane = goluri Padova U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Padova U19. Padova U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie AC Renate U19 are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.73 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 1–0 (10,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
1.2
0.8
Primite / meci
1.8
60%
Victorii
40%
40%
Peste 2.5
60%
80%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe AC Renate U19 – Padova U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă AC Renate U19 – Padova U19?

Meciul face parte din Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre AC Renate U19 – Padova U19?

Cotele 1X2 sunt 1.73 / 3.55 / 4.00. Fără marjă, asta înseamnă 52% pentru AC Renate U19, 25% egal și 23% pentru Padova U19, cu AC Renate U19 favorită la cota 1.73.

Câte goluri se așteaptă în AC Renate U19 – Padova U19?

Modelul nostru estimează 3,00 goluri (2,00 pentru AC Renate U19, 1,00 pentru Padova U19). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Campionato Primavera 2
17.10
12:00
Cosenza U19 – Frosinone U19 3.551.82
17.10
12:00
Pescara U19 – Salernitana U19 1.1411.00
17.10
12:00
Spezia U19 – Latina U19 1.763.70
17.10
13:00
Pisa U19 – Ascoli U19 2.222.80