Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

RusiaRusia · FNL 2 - Division B

Zarya Lugansk - FC Dynamo-2 Makhachkala

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

RusiaFNL 2 - Division B · Rusia Final
Zarya Lugansk
ÎVÎÎV
Final1-0
Șanse înainte de meci, după cote
Zarya Lugansk 50%Egal 25%FC Dynamo-2 Makhachkala 25%

Zarya Lugansk 1-0 FC Dynamo-2 Makhachkala: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Zarya Lugansk 1-0 FC Dynamo-2 Makhachkala. Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Zarya Lugansk, iar cotele fără marjă 50%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 2,8 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 47%), iar GG n-a ieșit (NG avea 45%). Scorul exact 1-0 avea 9,8% în modelul de dinainte de meci.

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Zarya Lugansk vs FC Dynamo-2 Makhachkala

Zarya Lugansk marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,6. FC Dynamo-2 Makhachkala marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,8. La Zarya Lugansk, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,8goluri estimate
53%peste 2,5 goluri
55%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Zarya Luganskultimele 5FC Dynamo-2 Makhachkala
1,20
Puncte / meci
0,40
1,0
Goluri marcate / meci
0,8
1,6
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
0
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Zarya Lugansk și ultimele 5 FC Dynamo-2 Makhachkala, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Zarya Lugansk2-0-3

Î
Neftyanik Izberbash - Zarya Lugansk24.07.26 · FNL 2 - Division B
2-1
V
Astrakhan - Zarya Lugansk04.07.26 · FNL 2 - Division B
1-2
Î
Zarya Lugansk - Pobeda Khasavyurt27.06.26 · FNL 2 - Division B
1-2
Î
Spartak Nalchik - Zarya Lugansk20.06.26 · FNL 2 - Division B
3-0
V
Zarya Lugansk - Angusht Nazran13.06.26 · FNL 2 - Division B
1-0

FC Dynamo-2 Makhachkala0-2-3

Î
FC Dynamo-2 Makhachkala - FK Rostov 226.07.26 · FNL 2 - Division B
1-2
E
FC Dynamo-2 Makhachkala - Shakhtar Donetsk Taganrog05.07.26 · FNL 2 - Division B
1-1
Î
Chayka M - FC Dynamo-2 Makhachkala27.06.26 · FNL 2 - Division B
3-0
Î
FC Dynamo-2 Makhachkala - Kyzyltash Yalta21.06.26 · FNL 2 - Division B
2-3
E
FC Rubin Yalta - FC Dynamo-2 Makhachkala13.06.26 · FNL 2 - Division B
0-0

Întâlniri directe Zarya Lugansk - FC Dynamo-2 Makhachkala

Zarya Lugansk 0Egal 0FC Dynamo-2 Makhachkala 1
Î
FC Dynamo-2 Makhachkala - Zarya Lugansk07.06.2026 · pauză 2-0
2-1

V/E/Î din perspectiva Zarya Lugansk. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Zarya Lugansk - FC Dynamo-2 Makhachkala

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Zarya Lugansk1.8250% fără marjă
X · Egal3.6025% fără marjă
2 · FC Dynamo-2 Makhachkala3.6025% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.20
X2 1.80
12 1.21

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.12
Peste 2.5 1.62

Ambele marchează

GG Da 1.60
GG Nu 2.20

Analiza de dinainte de meci

Zarya Lugansk - FC Dynamo-2 Makhachkala s-a jucat sâmbătă, 1 august, în FNL 2 - Division B (Rusia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Zarya Lugansk vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. FC Dynamo-2 Makhachkala n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. Golaveraj: 4-9.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: FC Dynamo-2 Makhachkala - Zarya Lugansk 2-1, pe 7 iunie 2026.

Casele o dau favorită pe Zarya Lugansk, la 1.82, cu egalul la 3.60. Fără marja caselor, asta înseamnă 50% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.62, iar GG la 1.60.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,6 pentru Zarya Lugansk și 1,2 pentru FC Dynamo-2 Makhachkala. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. La 1.20, plătește prea puțin. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 77%. Cota de 1.17 e sub cea corectă (1.30) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Zarya Lugansk - FC Dynamo-2 Makhachkala

Goluri estimate: 1,58 Zarya Lugansk și 1,20 FC Dynamo-2 Makhachkala, total 2,78. 1X2 în model: 46% · 25% · 29%. Peste 2,5: 53% (cotă corectă 1.89). GG: 55% (cotă corectă 1.82). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 47% · peste 2,5: 53% (verde).

Scoruri probabile

1-111,8%1-09,8%2-19,3%2-07,7%0-17,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Zarya Lugansk. Zarya Lugansk a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: FC Dynamo-2 Makhachkala. FC Dynamo-2 Makhachkala a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Favorită la startZarya Lugansk · 1.82
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Zarya Lugansk - FC Dynamo-2 Makhachkala?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 16:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Zarya Lugansk - FC Dynamo-2 Makhachkala?

În FNL 2 - Division B (Rusia).

Cine era favorită în Zarya Lugansk - FC Dynamo-2 Makhachkala?

Zarya Lugansk pleca favorită, la cota 1.82. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Zarya Lugansk - FC Dynamo-2 Makhachkala?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din FNL 2 - Division B

Toată liga →