Anglia Am. · Isthmian League - PD
Welling United – Burgess Hill Town
Ultimele 5 / 5: Welling United marchează 1.0 și primește 1.4. Burgess Hill Town 2.8 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 47% · Egal 25% · Oaspete 27%
Goluri / meci
1.0 + 2.8
Peste 2.5
1.70 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.63 · Nu 2.15
Analiză Welling United – Burgess Hill Town
Welling United o primește pe Burgess Hill Town sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Isthmian League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Welling United are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Burgess Hill Town are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 6 goluri primite (2,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Burgess Hill Town stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Welling United a câștigat 0, Burgess Hill Town a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 07.03.2026, s-a terminat Burgess Hill Town 2–1 Welling United.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.55 / 3.30. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 47% pentru Welling United, 25% pentru egal și 27% pentru Burgess Hill Town. Favorită e Welling United. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.70 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.63 și Nu la 2.15.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 2,10) și cele deduse din cote (1,65 – 1,20) și ajunge la 1,38 goluri estimate pentru Welling United și 1,65 pentru Burgess Hill Town, adică 3,03 în total. Cu aceste valori, Welling United câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Burgess Hill Town câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 15 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Welling United | Burgess Hill Town |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 14 (2,8) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,38 | 1,65 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 44% |
Goluri estimate
1,38 – 1,65 · total 3,03
1X2 model
32% · 24% · 44%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Welling Uni. ↓ / Burgess Hil. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,8 | 8,0 | 6,6 | 3,6 | 1,5 | 0,5 |
| 1 | 6,7 | 11,0 | 9,1 | 5,0 | 2,1 | 0,7 |
| 2 | 4,6 | 7,6 | 6,3 | 3,4 | 1,4 | 0,5 |
| 3 | 2,1 | 3,5 | 2,9 | 1,6 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 0,7 | 1,2 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Welling United, coloane = goluri Burgess Hill Town.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.72 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.70 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 1.63 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 07.03.26 | Burgess Hill Town – Welling United | — | 2–1 |
| 08.11.25 | Welling United – Burgess Hill Town | 0–1 | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Welling United – Burgess Hill Town?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Welling United – Burgess Hill Town?
Meciul face parte din Isthmian League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Welling United – Burgess Hill Town?
Cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.55 / 3.30. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Welling United, 25% egal și 27% pentru Burgess Hill Town, cu Welling United favorită la cota 1.90.
Câte goluri se așteaptă în Welling United – Burgess Hill Town?
Modelul nostru estimează 3,03 goluri (1,38 pentru Welling United, 1,65 pentru Burgess Hill Town). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.