Anglia Am. · Isthmian League - PD
Dulwich Hamlet – Carshalton Athletic
Ultimele 5 / 5: Dulwich Hamlet marchează 0.6 și primește 2.4. Carshalton Athletic 1.2 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 45% · Egal 24% · Oaspete 30%
Goluri / meci
0.6 + 1.2
Peste 2.5
1.56 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.54 · Nu 2.32
Analiză Dulwich Hamlet – Carshalton Athletic
Dulwich Hamlet o primește pe Carshalton Athletic sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Isthmian League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Dulwich Hamlet are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 12 goluri primite (0,6 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Carshalton Athletic are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 11 goluri primite (1,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Dulwich Hamlet a câștigat 2, Carshalton Athletic a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 06.04.2026, s-a terminat Dulwich Hamlet 2–1 Carshalton Athletic.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.00 / 3.70 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 45% pentru Dulwich Hamlet, 24% pentru egal și 30% pentru Carshalton Athletic. Favorită e Dulwich Hamlet. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.56 și sub 2.5 la 2.22, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.54 și Nu la 2.32.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,80) și cele deduse din cote (1,70 – 1,35) și ajunge la 1,55 goluri estimate pentru Dulwich Hamlet și 1,57 pentru Carshalton Athletic, adică 3,12 în total. Cu aceste valori, Dulwich Hamlet câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Carshalton Athletic câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 60%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Dulwich Hamlet | Carshalton Athletic |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 0,60 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 20% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,55 | 1,57 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 38% |
Goluri estimate
1,55 – 1,57 · total 3,12
1X2 model
38% · 24% · 38%
Peste 2.5 model
60% · cotă corectă 1.67
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 40% · Peste 2.5: 60% · total goluri în 90 de minute
| Dulwich Ham. ↓ / Carshalton . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,4 | 6,9 | 5,4 | 2,8 | 1,1 | 0,4 |
| 1 | 6,8 | 10,7 | 8,4 | 4,4 | 1,7 | 0,5 |
| 2 | 5,3 | 8,3 | 6,5 | 3,4 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 2,7 | 4,3 | 3,4 | 1,8 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 1,1 | 1,7 | 1,3 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dulwich Hamlet, coloane = goluri Carshalton Athletic.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Dulwich Hamlet. Dulwich Hamlet primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Carshalton Athletic. Carshalton Athletic primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Dulwich Hamlet e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Dulwich Hamlet 38%, egal 24%, Carshalton Athletic 38%. Peste 2.5 goluri are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.56 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.54 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,7%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.32, pentru care modelul calculează 38%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 06.04.26 | Dulwich Hamlet – Carshalton Athletic | 2–0 | 2–1 |
| 27.12.25 | Carshalton Athletic – Dulwich Hamlet | — | 1–1 |
| 21.04.25 | Carshalton Athletic – Dulwich Hamlet | — | 5–1 |
| 26.12.24 | Dulwich Hamlet – Carshalton Athletic | — | 1–0 |
| 01.04.24 | Carshalton Athletic – Dulwich Hamlet | 0–0 | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Dulwich Hamlet – Carshalton Athletic?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Dulwich Hamlet – Carshalton Athletic?
Meciul face parte din Isthmian League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Dulwich Hamlet – Carshalton Athletic?
Cotele 1X2 sunt 2.00 / 3.70 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Dulwich Hamlet, 24% egal și 30% pentru Carshalton Athletic, cu Dulwich Hamlet favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în Dulwich Hamlet – Carshalton Athletic?
Modelul nostru estimează 3,12 goluri (1,55 pentru Dulwich Hamlet, 1,57 pentru Carshalton Athletic). Peste 2.5 goluri are 60%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.