Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · Isthmian League - PD

Aveley – Chatham Town

Aveley
EÎÎVÎ
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Chatham Town
VÎÎVÎ
12.35 X3.55 22.50
1X1.38 X21.49 121.22

Ultimele 5 / 5: Aveley marchează 1.4 și primește 1.8. Chatham Town 1.2 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 38% · Egal 25% · Oaspete 36%

Goluri / meci

1.4 + 1.2

Peste 2.5

1.60 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.54 · Nu 2.32

Analiză Aveley – Chatham Town

Aveley o primește pe Chatham Town sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Isthmian League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Aveley are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Chatham Town are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Aveley a câștigat 1, Chatham Town a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 04.04.2026, s-a terminat Chatham Town 0–1 Aveley.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.55 / 2.50. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 38% pentru Aveley, 25% pentru egal și 36% pentru Chatham Town. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.60 și sub 2.5 la 2.17, adică 58% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.54 și Nu la 2.32.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,50) și cele deduse din cote (1,52 – 1,47) și ajunge la 1,41 goluri estimate pentru Aveley și 1,49 pentru Chatham Town, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Aveley câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Chatham Town câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,6%.

Statistici-cheie
IndicatorAveleyChatham Town
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-32-0-3
Puncte / meci0,801,20
Goluri marcate (medie)7 (1,4)6 (1,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)6 (1,2)
% Peste 2.560%60%
% GG80%40%
Victorii H2H (2 meciuri)11
Goluri estimate (model)1,411,49
Șanse de victorie (model)36%39%

Goluri estimate

1,41 – 1,49 · total 2,90

1X2 model

36% · 25% · 39%

Peste 2.5 model

55% · cotă corectă 1.82

GG model

59% · cotă corectă 1.69

Distribuția golurilor
6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Aveley ↓ / Chatham Town →012345
0 5,5 8,2 6,1 3,0 1,1 0,3
1 7,8 11,6 8,6 4,3 1,6 0,5
2 5,5 8,1 6,1 3,0 1,1 0,3
3 2,6 3,8 2,9 1,4 0,5 0,2
4 0,9 1,4 1,0 0,5 0,2 0,1
5 0,3 0,4 0,3 0,1 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Aveley, coloane = goluri Chatham Town.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Aveley. Aveley primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Aveley 36%, egal 25%, Chatham Town 39%. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.60 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.54 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,6%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.32, pentru care modelul calculează 41%.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.2
1.8
Primite / meci
1.2
20%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
60%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Aveley – Chatham Town?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Aveley – Chatham Town?

Meciul face parte din Isthmian League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Aveley – Chatham Town?

Cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.55 / 2.50. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru Aveley, 25% egal și 36% pentru Chatham Town, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Aveley – Chatham Town?

Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,41 pentru Aveley, 1,49 pentru Chatham Town). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Isthmian League - PD
17.10
17:00
AFC Whyteleafe – Dartford 3.751.74
17.10
17:00
Cheshunt – Whitehawk 1.574.45
17.10
17:00
Lewes – Maldon & Tiptree 1.514.55
17.10
17:00
Three Bridges – Enfield Town 4.401.52