Anglia Am. · Isthmian League - PD
Cheshunt – Whitehawk
Ultimele 5 / 5: Cheshunt marchează 1.6 și primește 1.2. Whitehawk 1.2 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 57% · Egal 22% · Oaspete 20%
Goluri / meci
1.6 + 1.2
Peste 2.5
1.62 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.65 · Nu 2.12
Analiză Cheshunt – Whitehawk
Cheshunt o primește pe Whitehawk sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Isthmian League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Cheshunt are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 6 goluri primite (1,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Whitehawk are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 13 goluri primite (1,2 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Cheshunt stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Cheshunt a câștigat 2, Whitehawk a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 28.03.2026, s-a terminat Cheshunt 0–0 Whitehawk.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.57 / 4.00 / 4.45. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 57% pentru Cheshunt, 22% pentru egal și 20% pentru Whitehawk. Favorită e Cheshunt. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.62 și sub 2.5 la 2.15, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.65 și Nu la 2.12.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,20) și cele deduse din cote (1,92 – 1,05) și ajunge la 2,01 goluri estimate pentru Cheshunt și 1,13 pentru Whitehawk, adică 3,14 în total. Cu aceste valori, Cheshunt câștigă în 58% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Whitehawk câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,9%.
| Indicator | Cheshunt | Whitehawk |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 2,00 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,01 | 1,13 |
| Șanse de victorie (model) | 58% | 21% |
Goluri estimate
2,01 – 1,13 · total 3,14
1X2 model
58% · 21% · 21%
Peste 2.5 model
61% · cotă corectă 1.64
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 39% · Peste 2.5: 61% · total goluri în 90 de minute
| Cheshunt ↓ / Whitehawk → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,3 | 4,9 | 2,8 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 8,7 | 9,8 | 5,6 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 8,7 | 9,9 | 5,6 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 5,9 | 6,6 | 3,7 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 2,9 | 3,3 | 1,9 | 0,7 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 1,2 | 1,3 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cheshunt, coloane = goluri Whitehawk.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Whitehawk. Whitehawk primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Cheshunt are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.57 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.62 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.65 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,9%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 28.03.26 | Cheshunt – Whitehawk | — | 0–0 |
| 17.03.26 | Whitehawk – Cheshunt | — | 1–3 |
| 18.01.25 | Cheshunt – Whitehawk | — | 1–4 |
| 19.10.24 | Whitehawk – Cheshunt | — | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cheshunt – Whitehawk?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cheshunt – Whitehawk?
Meciul face parte din Isthmian League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Cheshunt – Whitehawk?
Cotele 1X2 sunt 1.57 / 4.00 / 4.45. Fără marjă, asta înseamnă 57% pentru Cheshunt, 22% egal și 20% pentru Whitehawk, cu Cheshunt favorită la cota 1.57.
Câte goluri se așteaptă în Cheshunt – Whitehawk?
Modelul nostru estimează 3,14 goluri (2,01 pentru Cheshunt, 1,13 pentru Whitehawk). Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 2–1.