Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division

Viveiro CF – Racing Club Villalbes

Viveiro CF
ÎEVÎÎ
13:00 Duminică, 18 octombrie
13.45 X3.00 22.07
1X1.46 X21.31 121.30

Ultimele 5 / 5: Viveiro CF marchează 0.4 și primește 1.0. Racing Club Villalbes 1.6 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 26% · Egal 30% · Oaspete 44%

Goluri / meci

0.4 + 1.6

Peste 2.5

— · forma 20% / 60%

GG

—

Analiză Viveiro CF – Racing Club Villalbes

Viveiro CF o primește pe Racing Club Villalbes duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Viveiro CF are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 5 goluri primite (0,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Racing Club Villalbes are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Racing Club Villalbes stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Viveiro CF a câștigat 1, Racing Club Villalbes a câștigat 0, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 08.02.2026, s-a terminat Racing Club Villalbes 2–2 Viveiro CF.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.45 / 3.00 / 2.07. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 26% pentru Viveiro CF, 30% pentru egal și 44% pentru Racing Club Villalbes. Favorită e Racing Club Villalbes.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,90 goluri estimate pentru Viveiro CF și 1,30 pentru Racing Club Villalbes, adică 2,20 în total. Cu aceste valori, Viveiro CF câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Racing Club Villalbes câștigă în 46%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 14,4%.

Statistici-cheie
IndicatorViveiro CFRacing Club Villalbes
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-32-2-1
Puncte / meci0,801,60
Goluri marcate (medie)2 (0,4)8 (1,6)
Goluri primite (medie)5 (1,0)7 (1,4)
% Peste 2.520%60%
% GG20%80%
Victorii H2H (4 meciuri)10
Goluri estimate (model)0,901,30
Șanse de victorie (model)26%46%

Goluri estimate

0,90 – 1,30 · total 2,20

1X2 model

26% · 28% · 46%

Peste 2.5 model

38% · cotă corectă 2.63

GG model

43% · cotă corectă 2.33

Distribuția golurilor
11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Viveiro CF ↓ / Racing Club. →012345
0 11,1 14,4 9,4 4,1 1,3 0,3
1 10,0 13,0 8,4 3,7 1,2 0,3
2 4,5 5,8 3,8 1,6 0,5 0,1
3 1,3 1,8 1,1 0,5 0,2 0,0
4 0,3 0,4 0,3 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Viveiro CF, coloane = goluri Racing Club Villalbes.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Atac anemic: Viveiro CF. Viveiro CF a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.31 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 0–1 (14,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.4
Goluri / meci
1.6
1.0
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
40%
20%
Peste 2.5
60%
20%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Viveiro CF – Racing Club Villalbes?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Viveiro CF – Racing Club Villalbes?

Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Viveiro CF – Racing Club Villalbes?

Cotele 1X2 sunt 3.45 / 3.00 / 2.07. Fără marjă, asta înseamnă 26% pentru Viveiro CF, 30% egal și 44% pentru Racing Club Villalbes, cu Racing Club Villalbes favorită la cota 2.07.

Câte goluri se așteaptă în Viveiro CF – Racing Club Villalbes?

Modelul nostru estimează 2,20 goluri (0,90 pentru Viveiro CF, 1,30 pentru Racing Club Villalbes). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Tercera Division
17.10
16:45
Valle de Egues – CD Huarte 2.152.95
17.10
17:30
Pasaia KE – SD Beasain 2.502.65
17.10
18:00
Alaves C – SD Leioa 2.173.05
17.10
18:00
Fuenlabrada – Pozuelo Alarcon 1.684.55
17.10
18:00
Mexico FC SAD – Real Aranjuez 1.833.85