Vineri16 octombrie
Live 53 Pune pont

ItaliaItalia · Campionato Primavera 2

AS Avellino U19 – Catanzaro U19

AS Avellino U19
ÎVVVE
16:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Catanzaro U19
VVVVÎ
12.27 X3.45 22.62
1X1.37 X21.49 121.22

Ultimele 5 / 5: AS Avellino U19 marchează 1.6 și primește 0.8. Catanzaro U19 2.6 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 40% · Egal 26% · Oaspete 34%

Goluri / meci

1.6 + 2.6

Peste 2.5

— · forma 60% / 60%

GG

—

Analiză AS Avellino U19 – Catanzaro U19

AS Avellino U19 o primește pe Catanzaro U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

AS Avellino U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 4 goluri primite (1,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Catanzaro U19 are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 5 goluri primite (2,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, AS Avellino U19 a câștigat 1, Catanzaro U19 a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 21.03.2026, s-a terminat AS Avellino U19 3–1 Catanzaro U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.45 / 2.62. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 40% pentru AS Avellino U19, 26% pentru egal și 34% pentru Catanzaro U19. Piața vede un meci echilibrat.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru AS Avellino U19 și 1,70 pentru Catanzaro U19, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, AS Avellino U19 câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Catanzaro U19 câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorAS Avellino U19Catanzaro U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-14-0-1
Puncte / meci2,002,40
Goluri marcate (medie)8 (1,6)13 (2,6)
Goluri primite (medie)4 (0,8)5 (1,0)
% Peste 2.560%60%
% GG60%20%
Victorii H2H (2 meciuri)10
Goluri estimate (model)1,301,70
Șanse de victorie (model)29%47%

Goluri estimate

1,30 – 1,70 · total 3,00

1X2 model

29% · 24% · 47%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

59% · cotă corectă 1.69

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
AS Avellino. ↓ / Catanzaro U. →012345
0 5,0 8,5 7,2 4,1 1,7 0,6
1 6,5 11,0 9,4 5,3 2,3 0,8
2 4,2 7,2 6,1 3,4 1,5 0,5
3 1,8 3,1 2,6 1,5 0,6 0,2
4 0,6 1,0 0,9 0,5 0,2 0,1
5 0,2 0,3 0,2 0,1 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri AS Avellino U19, coloane = goluri Catanzaro U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.49 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
2.6
0.8
Primite / meci
1.0
60%
Victorii
80%
60%
Peste 2.5
60%
60%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe AS Avellino U19 – Catanzaro U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă AS Avellino U19 – Catanzaro U19?

Meciul face parte din Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre AS Avellino U19 – Catanzaro U19?

Cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.45 / 2.62. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru AS Avellino U19, 26% egal și 34% pentru Catanzaro U19, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în AS Avellino U19 – Catanzaro U19?

Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,30 pentru AS Avellino U19, 1,70 pentru Catanzaro U19). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Campionato Primavera 2
17.10
12:00
Cosenza U19 – Frosinone U19 3.251.97
17.10
12:00
Pescara U19 – Salernitana U19 1.1411.00
17.10
12:00
Spezia U19 – Latina U19 1.763.70
17.10
13:00
Pisa U19 – Ascoli U19 2.053.00