Sâmbătă17 octombrie
Live 28 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 3.Division

Vindbjart – Varhaug

Vindbjart
ÎÎVÎÎ
16:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Varhaug
ÎÎVEÎ
11.56 X4.25 24.20
1X1.06 X22.75 121.10

Ultimele 5 / 5: Vindbjart marchează 1.2 și primește 2.2. Varhaug 1.4 / 2.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 58% · Egal 21% · Oaspete 21%

Goluri / meci

1.2 + 1.4

Peste 2.5

— · forma 60% / 80%

GG

Da 1.39 · Nu 2.80

Analiză Vindbjart – Varhaug

Vindbjart o primește pe Varhaug sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Vindbjart are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 11 goluri primite (1,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Varhaug are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 14 goluri primite (1,4 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 18.04.2026, Varhaug 0–1 Vindbjart. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.56 / 4.25 / 4.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 58% pentru Vindbjart, 21% pentru egal și 21% pentru Varhaug. Favorită e Vindbjart. Pentru GG, Da e la 1.39 și Nu la 2.80.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Vindbjart și 1,80 pentru Varhaug, adică 3,80 în total. Cu aceste valori, Vindbjart câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Varhaug câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 15 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorVindbjartVarhaug
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-41-1-3
Puncte / meci0,600,80
Goluri marcate (medie)6 (1,2)7 (1,4)
Goluri primite (medie)11 (2,2)14 (2,8)
% Peste 2.560%80%
% GG60%80%
Victorii H2H (1 meciuri)10
Goluri estimate (model)2,001,80
Șanse de victorie (model)43%36%

Goluri estimate

2,00 – 1,80 · total 3,80

1X2 model

43% · 21% · 36%

Peste 2.5 model

73% · cotă corectă 1.37

GG model

72% · cotă corectă 1.39

Distribuția golurilor
2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Vindbjart ↓ / Varhaug →012345
0 2,2 4,0 3,6 2,2 1,0 0,4
1 4,5 8,1 7,2 4,3 2,0 0,7
2 4,5 8,1 7,2 4,3 2,0 0,7
3 3,0 5,4 4,8 2,9 1,3 0,5
4 1,5 2,7 2,4 1,4 0,7 0,2
5 0,6 1,1 1,0 0,6 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Vindbjart, coloane = goluri Varhaug.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Vindbjart. Vindbjart primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Varhaug. Varhaug primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Vindbjart e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Vindbjart 43%, egal 21%, Varhaug 36%. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.39 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,1%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.80, pentru care modelul calculează 28%.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.4
2.2
Primite / meci
2.8
20%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
80%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Vindbjart – Varhaug?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Vindbjart – Varhaug?

Meciul face parte din 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Vindbjart – Varhaug?

Cotele 1X2 sunt 1.56 / 4.25 / 4.20. Fără marjă, asta înseamnă 58% pentru Vindbjart, 21% egal și 21% pentru Varhaug, cu Vindbjart favorită la cota 1.56.

Câte goluri se așteaptă în Vindbjart – Varhaug?

Modelul nostru estimează 3,80 goluri (2,00 pentru Vindbjart, 1,80 pentru Varhaug). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din 3.Division
17.10
13:00
Kongsvinger 2 – Fauske/Sprint 1.603.85
17.10
13:30
Forde – Djerv 1919 4.101.53
17.10
14:00
Nordstrand – Heming 2.951.90
17.10
14:00
Grei – Gamle Oslo 3.551.66
17.10
14:30
Konnerud – Asker 6.301.26
17.10
15:00
Baerum – Ullern 1.763.20