Duminică18 octombrie
Live 59 Pune pont

FinlandaFinlanda · Kansallinen Liiga (F)

VIFK (F) - PK-35 Vantaa (F)

Statistici și rezultat final · duminică, 19 iulie

FinlandaKansallinen Liiga (F) · Finlanda Final
VIFK (F)
EÎÎÎÎ
Final1-1Pauză 0-1
PK-35 Vantaa (F)
ÎÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
VIFK (F) 29%Egal 28%PK-35 Vantaa (F) 42%

VIFK (F) 1-1 PK-35 Vantaa (F): statisticile meciului

Meciul s-a terminat VIFK (F) 1-1 PK-35 Vantaa (F) (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 25% pentru egalul, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 46%), iar GG a ieșit (58%). Scorul exact 1-1 avea 11,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (4-5) și 5 cartonașe galbene (2-3).

VIFK (F)în meciPK-35 Vantaa (F)
4
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici VIFK (F) vs PK-35 Vantaa (F)

VIFK (F) marchează 0,4 goluri pe meci și primește 2,8. PK-35 Vantaa (F) marchează 0,6 goluri pe meci și primește 2,8. La PK-35 Vantaa (F), 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, VIFK (F) nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~2,9goluri estimate
54%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
VIFK (F)ultimele 5PK-35 Vantaa (F)
0,20
Puncte / meci
0,00
0,4
Goluri marcate / meci
0,6
2,8
Goluri primite / meci
2,8
0
Victorii
0
60%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri VIFK (F) și ultimele 5 PK-35 Vantaa (F), în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

VIFK (F)0-1-4

E
HPS (F) - VIFK (F)12.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
1-1
Î
VIFK (F) - IF Gnistan (F)05.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
0-1
Î
KuPS (F) - VIFK (F)27.06.26 · Kansallinen Liiga (F)
5-1
Î
VIFK (F) - Ilves Tampere (F)14.06.26 · Kansallinen Liiga (F)
0-3
Î
HJK Helsinki (F) - VIFK (F)29.05.26 · Kansallinen Liiga (F)
4-0

PK-35 Vantaa (F)0-0-5

Î
Aland United (F) - PK-35 Vantaa (F)12.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
4-1
Î
PK-35 Vantaa (F) - HPS (F)04.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
0-1
Î
PK-35 Vantaa (F) - HJK Helsinki (F)30.06.26 · Cupa (F)
1-4
Î
IF Gnistan (F) - PK-35 Vantaa (F)27.06.26 · Kansallinen Liiga (F)
3-0
Î
PK-35 Vantaa (F) - KuPS (F)12.06.26 · Kansallinen Liiga (F)
1-2

Întâlniri directe VIFK (F) - PK-35 Vantaa (F)

VIFK (F) 0Egal 1PK-35 Vantaa (F) 4
Î
PK-35 Vantaa (F) - VIFK (F)17.05.2026 · pauză 2-1
2-1
Î
VIFK (F) - PK-35 Vantaa (F)04.10.2025 · pauză 0-2
1-3
Î
PK-35 Vantaa (F) - VIFK (F)07.09.2025 · pauză 7-0
10-0
Î
PK-35 Vantaa (F) - VIFK (F)16.07.2025 · pauză 2-1
2-1
E
VIFK (F) - PK-35 Vantaa (F)17.05.2025 · pauză 2-1
2-2

V/E/Î din perspectiva VIFK (F). 5 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi VIFK (F) - PK-35 Vantaa (F)

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · VIFK (F)3.0529% fără marjă
X · Egal3.1528% fără marjă
2 · PK-35 Vantaa (F)2.1042% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.57
X2 1.25
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.33
Sub 2.5 1.62
Peste 2.5 2.07

Ambele marchează

GG Da 1.87
GG Nu 1.80

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.08
Pauză peste 1.5 5.00

Analiza de dinainte de meci

VIFK (F) - PK-35 Vantaa (F) s-a jucat duminică, 19 iulie, în Kansallinen Liiga (F) (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

VIFK (F) n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. A marcat 2 goluri și a primit 14. PK-35 Vantaa (F) n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. Golaveraj: 3-14. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, VIFK (F) a câștigat niciodată, PK-35 Vantaa (F) de 4 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,8 goluri în medie. Ultima: PK-35 Vantaa (F) - VIFK (F) 2-1, pe 17 mai 2026.

Casele o dau favorită pe PK-35 Vantaa (F), la 2.10, cu egalul la 3.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.07, iar GG la 1.87.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,3 pentru VIFK (F) și 1,5 pentru PK-35 Vantaa (F). Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: VIFK (F) are 33%, PK-35 Vantaa (F) 42%. Peste 1.5 goluri: 78% în model, cota corectă ar fi 1.28. Cota 1.33 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 58%. Cota de 1.87 e peste cea corectă (1.72). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități VIFK (F) - PK-35 Vantaa (F)

Goluri estimate: 1,34 VIFK (F) și 1,53 PK-35 Vantaa (F), total 2,87. 1X2 în model: 33% · 25% · 42%. Peste 2,5: 54% (cotă corectă 1.85). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
24%2
22%3
16%4
16%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 46% · peste 2,5: 54% (verde).

Scoruri probabile

1-111,6%1-28,9%0-18,7%2-17,8%1-07,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: VIFK (F). VIFK (F) a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: VIFK (F). VIFK (F) a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Apărare vulnerabilă: PK-35 Vantaa (F). PK-35 Vantaa (F) a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,3 goluri, după cote 2,4. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. PK-35 Vantaa (F) e favorită, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 12,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 4,8 goluri, iar modelul estimează acum 2,9.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-1
Cornere4-5
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startPK-35 Vantaa (F) · 2.10
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat VIFK (F) - PK-35 Vantaa (F)?

S-a jucat duminică, 19 iulie, ora 14:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat VIFK (F) - PK-35 Vantaa (F)?

În Kansallinen Liiga (F) (Finlanda).

Cine era favorită în VIFK (F) - PK-35 Vantaa (F)?

PK-35 Vantaa (F) pleca favorită, la cota 2.10. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în VIFK (F) - PK-35 Vantaa (F)?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Kansallinen Liiga (F)

Toată liga →