Sâmbătă17 octombrie
Live 55 Pune pont

International cluburi · CAF - Liga Campionilor

Teungueth – Colombe du Dja et Lobo

Teungueth
VVVVV
20:00 Duminică, 18 octombrie
12.05 X2.95 23.80
1X1.21 X21.66 121.33

Ultimele 5 / 5: Teungueth marchează 1.2 și primește 0.0. Colombe du Dja et Lobo 1.8 / 0.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 45% · Egal 31% · Oaspete 24%

Goluri / meci

1.2 + 1.8

Peste 2.5

2.60 · forma 0% / 20%

GG

Da 2.25 · Nu 1.57

Analiză Teungueth – Colombe du Dja et Lobo

Teungueth o primește pe Colombe du Dja et Lobo duminică, 18 octombrie, ora 20:00 (ora României), în CAF - Liga Campionilor (International cluburi). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Teungueth are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 0 goluri primite (1,2 marcate și 0,0 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Colombe du Dja et Lobo are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 1 gol primite (1,8 marcate și 0,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Teungueth stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 2.95 / 3.80. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 45% pentru Teungueth, 31% pentru egal și 24% pentru Colombe du Dja et Lobo. Favorită e Teungueth. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.60 și sub 2.5 la 1.40, adică 35% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.25 și Nu la 1.57.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 0,90) și cele deduse din cote (1,25 – 0,85) și ajunge la 0,98 goluri estimate pentru Teungueth și 0,87 pentru Colombe du Dja et Lobo, adică 1,85 în total. Cu aceste valori, Teungueth câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 32%, iar Colombe du Dja et Lobo câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 28%, GG are 36%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 15,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorTeunguethColombe du Dja et Lobo
Meciuri analizate55
V-E-Î5-0-02-3-0
Puncte / meci3,001,80
Goluri marcate (medie)6 (1,2)9 (1,8)
Goluri primite (medie)0 (0,0)1 (0,2)
% Peste 2.50%20%
% GG0%20%
Goluri estimate (model)0,980,87
Șanse de victorie (model)37%31%

Goluri estimate

0,98 – 0,87 · total 1,85

1X2 model

37% · 32% · 31%

Peste 2.5 model

28% · cotă corectă 3.57

GG model

36% · cotă corectă 2.78

Distribuția golurilor
16%0
29%1
27%2
16%3
8%4
4%5+

Sub 2.5: 72% · Peste 2.5: 28% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Teungueth ↓ / Colombe du . →012345
0 15,7 13,7 6,0 1,7 0,4 0,1
1 15,4 13,4 5,8 1,7 0,4 0,1
2 7,6 6,6 2,9 0,8 0,2 0,0
3 2,5 2,1 0,9 0,3 0,1 0,0
4 0,6 0,5 0,2 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Teungueth, coloane = goluri Colombe du Dja et Lobo.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 32% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.40 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.57 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–0 (15,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.8
0.0
Primite / meci
0.2
100%
Victorii
40%
0%
Peste 2.5
20%
0%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Teungueth – Colombe du Dja et Lobo?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 20:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Teungueth – Colombe du Dja et Lobo?

Meciul face parte din CAF - Liga Campionilor (International cluburi). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Teungueth – Colombe du Dja et Lobo?

Cotele 1X2 sunt 2.05 / 2.95 / 3.80. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Teungueth, 31% egal și 24% pentru Colombe du Dja et Lobo, cu Teungueth favorită la cota 2.05.

Câte goluri se așteaptă în Teungueth – Colombe du Dja et Lobo?

Modelul nostru estimează 1,85 goluri (0,98 pentru Teungueth, 0,87 pentru Colombe du Dja et Lobo). Peste 2.5 goluri are 28%, GG are 36%, iar cel mai probabil scor este 0–0.

Alte meciuri din CAF - Liga Campionilor
17.10
15:00
CFFA – Young Africans 13.001.15
17.10
16:00
African Stars – Orlando Pirates 5.451.56
18.10
21:00
Maghreb de Fes – ASEC Mimosas 1.486.20
16.10
19:00
APR FC – Zamalek 0–1