Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

Tara GalilorTara Galilor · Cupa FAW

Trefelin BGC – Llantwit Major

Trefelin BGC
VÎÎEÎ
19:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Llantwit Major
EÎVVV
11.27 X5.25 26.90
1X1.05 X22.82 121.10

Ultimele 5 / 5: Trefelin BGC marchează 1.0 și primește 2.4. Llantwit Major 2.4 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 70% · Egal 17% · Oaspete 13%

Goluri / meci

1.0 + 2.4

Peste 2.5

— · forma 80% / 60%

GG

—

Analiză Trefelin BGC – Llantwit Major

Trefelin BGC o primește pe Llantwit Major sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:30 (ora României), în Cupa FAW (Tara Galilor). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Trefelin BGC are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 12 goluri primite (1,0 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Llantwit Major are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 6 goluri primite (2,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Llantwit Major stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Trefelin BGC a câștigat 2, Llantwit Major a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 28.02.2026, s-a terminat Llantwit Major 0–1 Trefelin BGC.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.27 / 5.25 / 6.90. După ce scoatem marja (aproximativ 12,3% pe piața asta), rămân 70% pentru Trefelin BGC, 17% pentru egal și 13% pentru Llantwit Major. Favorită e Trefelin BGC.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Trefelin BGC și 2,40 pentru Llantwit Major, adică 3,50 în total. Cu aceste valori, Trefelin BGC câștigă în 16% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Llantwit Major câștigă în 66%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 54 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorTrefelin BGCLlantwit Major
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-33-1-1
Puncte / meci0,802,00
Goluri marcate (medie)5 (1,0)12 (2,4)
Goluri primite (medie)12 (2,4)6 (1,2)
% Peste 2.580%60%
% GG60%60%
Victorii H2H (5 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,102,40
Șanse de victorie (model)16%66%

Goluri estimate

1,10 – 2,40 · total 3,50

1X2 model

16% · 18% · 66%

Peste 2.5 model

68% · cotă corectă 1.47

GG model

61% · cotă corectă 1.64

Distribuția golurilor
3%0
11%1
18%2
22%3
19%4
27%5+

Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Trefelin BGC ↓ / Llantwit Ma. →012345
0 3,0 7,2 8,7 7,0 4,2 2,0
1 3,3 8,0 9,6 7,7 4,6 2,2
2 1,8 4,4 5,3 4,2 2,5 1,2
3 0,7 1,6 1,9 1,5 0,9 0,4
4 0,2 0,4 0,5 0,4 0,3 0,1
5 0,0 0,1 0,1 0,1 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Trefelin BGC, coloane = goluri Llantwit Major.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Trefelin BGC. Trefelin BGC primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Trefelin BGC e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Llantwit Major are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 6.90 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64). Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
2.4
2.4
Primite / meci
1.2
20%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Trefelin BGC – Llantwit Major?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Trefelin BGC – Llantwit Major?

Meciul face parte din Cupa FAW (Tara Galilor). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Trefelin BGC – Llantwit Major?

Cotele 1X2 sunt 1.27 / 5.25 / 6.90. Fără marjă, asta înseamnă 70% pentru Trefelin BGC, 17% egal și 13% pentru Llantwit Major, cu Trefelin BGC favorită la cota 1.27.

Câte goluri se așteaptă în Trefelin BGC – Llantwit Major?

Modelul nostru estimează 3,50 goluri (1,10 pentru Trefelin BGC, 2,40 pentru Llantwit Major). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din Cupa FAW
17.10
16:00
Bala Town – Holyhead Hotspur 1.326.40
17.10
16:00
Buckley Town – Colwyn Bay 6.801.29
16.10
21:45
Caerau Ely – Llanelli Town 6–0