Bala Town – Holyhead Hotspur
Ultimele 5 / 5: Bala Town marchează 2.0 și primește 3.0. Holyhead Hotspur 1.6 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 68% · Egal 18% · Oaspete 14%
Goluri / meci
2.0 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
—
Analiză Bala Town – Holyhead Hotspur
Bala Town o primește pe Holyhead Hotspur sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Cupa FAW (Tara Galilor). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Bala Town are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 15 goluri primite (2,0 marcate și 3,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Holyhead Hotspur are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Holyhead Hotspur stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.32 / 4.90 / 6.40. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 68% pentru Bala Town, 18% pentru egal și 14% pentru Holyhead Hotspur. Favorită e Bala Town.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,80 goluri estimate pentru Bala Town și 2,30 pentru Holyhead Hotspur, adică 4,10 în total. Cu aceste valori, Bala Town câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Holyhead Hotspur câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 75%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 37 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Bala Town | Holyhead Hotspur |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 15 (3,0) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 80% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,80 | 2,30 |
| Șanse de victorie (model) | 31% | 49% |
Goluri estimate
1,80 – 2,30 · total 4,10
1X2 model
31% · 20% · 49%
Peste 2.5 model
77% · cotă corectă 1.30
GG model
75% · cotă corectă 1.33
Sub 2.5: 23% · Peste 2.5: 77% · total goluri în 90 de minute
| Bala Town ↓ / Holyhead Ho. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,7 | 3,8 | 4,4 | 3,4 | 1,9 | 0,9 |
| 1 | 3,0 | 6,9 | 7,9 | 6,0 | 3,5 | 1,6 |
| 2 | 2,7 | 6,2 | 7,1 | 5,4 | 3,1 | 1,4 |
| 3 | 1,6 | 3,7 | 4,3 | 3,3 | 1,9 | 0,9 |
| 4 | 0,7 | 1,7 | 1,9 | 1,5 | 0,8 | 0,4 |
| 5 | 0,3 | 0,6 | 0,7 | 0,5 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Bala Town, coloane = goluri Holyhead Hotspur.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Bala Town. Bala Town primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Holyhead Hotspur. Holyhead Hotspur primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Bala Town e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 2.72 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Ambele marchează (GG) are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Bala Town – Holyhead Hotspur?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Bala Town – Holyhead Hotspur?
Meciul face parte din Cupa FAW (Tara Galilor). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Bala Town – Holyhead Hotspur?
Cotele 1X2 sunt 1.32 / 4.90 / 6.40. Fără marjă, asta înseamnă 68% pentru Bala Town, 18% egal și 14% pentru Holyhead Hotspur, cu Bala Town favorită la cota 1.32.
Câte goluri se așteaptă în Bala Town – Holyhead Hotspur?
Modelul nostru estimează 4,10 goluri (1,80 pentru Bala Town, 2,30 pentru Holyhead Hotspur). Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 75%, iar cel mai probabil scor este 1–2.