Denbigh Town – CPD Bangor City 1876
Ultimele 5 / 5: Denbigh Town marchează 2.2 și primește 1.8. CPD Bangor City 1876 2.0 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 25% · Oaspete 39%
Goluri / meci
2.2 + 2.0
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Denbigh Town – CPD Bangor City 1876
Denbigh Town o primește pe CPD Bangor City 1876 vineri, 16 octombrie, ora 21:45 (ora României), în Cupa FAW (Tara Galilor). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Denbigh Town are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 9 goluri primite (2,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. CPD Bangor City 1876 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 11 goluri primite (2,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Denbigh Town stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Denbigh Town a câștigat 2, CPD Bangor City 1876 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 4. Ultima întâlnire, pe 08.08.2026, s-a terminat Denbigh Town 1–2 CPD Bangor City 1876.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.65 / 2.32. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 36% pentru Denbigh Town, 25% pentru egal și 39% pentru CPD Bangor City 1876. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru Denbigh Town și 1,90 pentru CPD Bangor City 1876, adică 4,10 în total. Cu aceste valori, Denbigh Town câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 20%, iar CPD Bangor City 1876 câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 76%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 7,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Denbigh Town | CPD Bangor City 1876 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,20 | 1,90 |
| Șanse de victorie (model) | 46% | 34% |
Goluri estimate
2,20 – 1,90 · total 4,10
1X2 model
46% · 20% · 34%
Peste 2.5 model
77% · cotă corectă 1.30
GG model
76% · cotă corectă 1.32
Sub 2.5: 23% · Peste 2.5: 77% · total goluri în 90 de minute
| Denbigh Town ↓ / CPD Bangor . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,7 | 3,1 | 3,0 | 1,9 | 0,9 | 0,3 |
| 1 | 3,6 | 6,9 | 6,6 | 4,2 | 2,0 | 0,8 |
| 2 | 4,0 | 7,6 | 7,2 | 4,6 | 2,2 | 0,8 |
| 3 | 2,9 | 5,6 | 5,3 | 3,4 | 1,6 | 0,6 |
| 4 | 1,6 | 3,1 | 2,9 | 1,8 | 0,9 | 0,3 |
| 5 | 0,7 | 1,4 | 1,3 | 0,8 | 0,4 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Denbigh Town, coloane = goluri CPD Bangor City 1876.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Denbigh Town. Denbigh Town primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: CPD Bangor City 1876. CPD Bangor City 1876 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Denbigh Town 46%, egal 20%, CPD Bangor City 1876 34%. Peste 2.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Ambele marchează (GG) are 76% în model (cotă corectă 1.32). Scorul cel mai probabil: 2–1 (7,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.08.26 | Denbigh Town – CPD Bangor City 1876 | 0–0 | 1–2 |
| 22.03.25 | Denbigh Town – CPD Bangor City 1876 | — | 2–1 |
| 11.10.24 | CPD Bangor City 1876 – Denbigh Town | 1–2 | 3–4 |
| 23.04.24 | Denbigh Town – CPD Bangor City 1876 | — | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Denbigh Town – CPD Bangor City 1876?
Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 21:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Denbigh Town – CPD Bangor City 1876?
Meciul face parte din Cupa FAW (Tara Galilor). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Denbigh Town – CPD Bangor City 1876?
Cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.65 / 2.32. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Denbigh Town, 25% egal și 39% pentru CPD Bangor City 1876, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Denbigh Town – CPD Bangor City 1876?
Modelul nostru estimează 4,10 goluri (2,20 pentru Denbigh Town, 1,90 pentru CPD Bangor City 1876). Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 76%, iar cel mai probabil scor este 2–1.