Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

Tara GalilorTara Galilor · Cupa FAW

Buckley Town – Colwyn Bay

Buckley Town
VEVVE
16:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Colwyn Bay
VÎVVV
16.80 X5.10 21.29
1X2.90 X21.04 121.10

Ultimele 5 / 5: Buckley Town marchează 4.4 și primește 1.6. Colwyn Bay 2.4 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 13% · Egal 18% · Oaspete 69%

Goluri / meci

4.4 + 2.4

Peste 2.5

— · forma 80% / 40%

GG

—

Analiză Buckley Town – Colwyn Bay

Buckley Town o primește pe Colwyn Bay sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Cupa FAW (Tara Galilor). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Buckley Town are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 22 de goluri marcate și 8 goluri primite (4,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Colwyn Bay are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 3 goluri primite (2,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 6.80 / 5.10 / 1.29. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 13% pentru Buckley Town, 18% pentru egal și 69% pentru Colwyn Bay. Favorită e Colwyn Bay.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,50 goluri estimate pentru Buckley Town și 2,00 pentru Colwyn Bay, adică 4,50 în total. Cu aceste valori, Buckley Town câștigă în 50% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Colwyn Bay câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 79%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 6,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 37 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorBuckley TownColwyn Bay
Meciuri analizate55
V-E-Î3-2-04-0-1
Puncte / meci2,202,40
Goluri marcate (medie)22 (4,4)12 (2,4)
Goluri primite (medie)8 (1,6)3 (0,6)
% Peste 2.580%40%
% GG80%20%
Goluri estimate (model)2,502,00
Șanse de victorie (model)50%31%

Goluri estimate

2,50 – 2,00 · total 4,50

1X2 model

50% · 19% · 31%

Peste 2.5 model

83% · cotă corectă 1.20

GG model

79% · cotă corectă 1.27

Distribuția golurilor
1%0
5%1
11%2
17%3
19%4
47%5+

Sub 2.5: 17% · Peste 2.5: 83% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Buckley Town ↓ / Colwyn Bay →012345
0 1,1 2,2 2,2 1,5 0,7 0,3
1 2,8 5,6 5,6 3,7 1,9 0,7
2 3,5 6,9 6,9 4,6 2,3 0,9
3 2,9 5,8 5,8 3,9 1,9 0,8
4 1,8 3,6 3,6 2,4 1,2 0,5
5 0,9 1,8 1,8 1,2 0,6 0,2

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Buckley Town, coloane = goluri Colwyn Bay.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Buckley Town. Buckley Town primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Buckley Town are 50% în model (cotă corectă 2.00), iar cota 6.80 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 83% în model (cotă corectă 1.20). Ambele marchează (GG) are 79% în model (cotă corectă 1.27). Scorul cel mai probabil: 2–1 (6,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
4.4
Goluri / meci
2.4
1.6
Primite / meci
0.6
60%
Victorii
80%
80%
Peste 2.5
40%
80%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Buckley Town – Colwyn Bay?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Buckley Town – Colwyn Bay?

Meciul face parte din Cupa FAW (Tara Galilor). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Buckley Town – Colwyn Bay?

Cotele 1X2 sunt 6.80 / 5.10 / 1.29. Fără marjă, asta înseamnă 13% pentru Buckley Town, 18% egal și 69% pentru Colwyn Bay, cu Colwyn Bay favorită la cota 1.29.

Câte goluri se așteaptă în Buckley Town – Colwyn Bay?

Modelul nostru estimează 4,50 goluri (2,50 pentru Buckley Town, 2,00 pentru Colwyn Bay). Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 79%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Cupa FAW
17.10
16:00
Bala Town – Holyhead Hotspur 1.326.40
17.10
19:30
Trefelin BGC – Llantwit Major 1.276.90
16.10
21:45
Caerau Ely – Llanelli Town 6–0