Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

FinlandaFinlanda · Ykkonen

TPV Tampere - SalPa

Statistici și rezultat final · marți, 11 august

FinlandaYkkonen · Finlanda Final
TPV Tampere
EÎVÎV
Final1-1Pauză 1-0
SalPa
EVÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
TPV Tampere 27%Egal 23%SalPa 50%

TPV Tampere 1-1 SalPa: statisticile meciului

Meciul s-a terminat TPV Tampere 1-1 SalPa (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 22% pentru egalul, iar cotele fără marjă 23%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,6 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 31%), iar GG a ieșit (70%). Scorul exact 1-1 avea 8,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 16 cornere (11-5) și 3 cartonașe galbene (3-0).

TPV Tampereîn meciSalPa
11
Cornere
5
3
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici TPV Tampere vs SalPa

TPV Tampere marchează 2,4 goluri pe meci și primește 2,6. SalPa marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,4. La TPV Tampere, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,6goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
70%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
TPV Tampereultimele 5SalPa
1,40
Puncte / meci
1,40
2,4
Goluri marcate / meci
1,0
2,6
Goluri primite / meci
1,4
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri TPV Tampere și ultimele 5 SalPa, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

TPV Tampere2-1-2

E
TPV Tampere - SalPa11.08.26 · Ykkonen
1-1
Î
OLS Oulu - TPV Tampere05.08.26 · Ykkonen
4-2
V
TPV Tampere - Rovaniemi Palloseura01.08.26 · Ykkonen
6-3
Î
FC Jazz - TPV Tampere24.07.26 · Ykkonen
4-0
V
TPV Tampere - KuPS Akatemia18.07.26 · Ykkonen
3-1

SalPa2-1-2

E
TPV Tampere - SalPa11.08.26 · Ykkonen
1-1
V
SalPa - JJK Jyvaskyla05.08.26 · Ykkonen
2-1
Î
KPV Kokkola - SalPa01.08.26 · Ykkonen
3-0
Î
SalPa - PKKU25.07.26 · Ykkonen
0-1
V
Inter Turku 2 - SalPa18.07.26 · Ykkonen
1-2

Întâlniri directe TPV Tampere - SalPa

TPV Tampere 0Egal 1SalPa 1
E
TPV Tampere - SalPa11.08.2026 · pauză 1-0
1-1
Î
SalPa - TPV Tampere23.05.2026 · pauză 3-1
4-2

V/E/Î din perspectiva TPV Tampere. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi TPV Tampere - SalPa

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · TPV Tampere3.4527% fără marjă
X · Egal4.0023% fără marjă
2 · SalPa1.8250% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.65
X2 1.33
12 1.21

Goluri

Peste 1.5 1.07
Sub 2.5 2.85
Peste 2.5 1.33

Ambele marchează

GG Da 1.34
GG Nu 3.00

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.80
Pauză peste 1.5 1.92

Analiza de dinainte de meci

TPV Tampere - SalPa s-a jucat marți, 11 august, în Ykkonen (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

TPV Tampere vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 12 goluri și a primit 13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, SalPa are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 5-7.

În ultimele 2 întâlniri directe, TPV Tampere a câștigat niciodată, SalPa o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,0 goluri în medie. Ultima: TPV Tampere - SalPa 1-1, pe 11 august 2026.

Casele o dau favorită pe SalPa, la 1.82, cu egalul la 4.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 50% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.33, iar GG la 1.34.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,7 pentru TPV Tampere și 1,9 pentru SalPa. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 34% la victorie, față de 27%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: TPV Tampere are 34%, SalPa 44%. Peste 2.5 goluri: 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. La 1.33, plătește prea puțin. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 70%. Cota de 1.34 e sub cea corectă (1.43) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități TPV Tampere - SalPa

Goluri estimate: 1,68 TPV Tampere și 1,93 SalPa, total 3,61. 1X2 în model: 34% · 22% · 44%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 70% (cotă corectă 1.43). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

1-18,8%1-28,5%2-17,4%2-27,1%1-35,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: TPV Tampere. TPV Tampere a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-0
Cornere11-5
Cartonașe galbene3-0
Favorită la startSalPa · 1.82
Goluri estimate~3,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat TPV Tampere - SalPa?

S-a jucat marți, 11 august, ora 18:30 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat TPV Tampere - SalPa?

În Ykkonen (Finlanda).

Unde s-a jucat TPV Tampere - SalPa?

Pe Kaupin urheilupuisto, în Tampere, marți, 11 august, ora 18:30 (ora României).

Cine era favorită în TPV Tampere - SalPa?

SalPa pleca favorită, la cota 1.82. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în TPV Tampere - SalPa?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,6.

Alte meciuri din Ykkonen

Toată liga →