Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

FinlandaFinlanda · Ykkonen

Tampere United - TPV Tampere

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

FinlandaYkkonen · Finlanda Final
Tampere United
EVEEV
Final1-1Pauză 0-1
TPV Tampere
EÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Tampere United 61%Egal 20%TPV Tampere 19%

Tampere United 1-1 TPV Tampere: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Tampere United 1-1 TPV Tampere (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 19% pentru egalul, iar cotele fără marjă 20%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 25%), iar GG a ieșit (71%). Scorul exact 1-1 avea 7,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (8-3) și 3 cartonașe galbene (0-3).

Tampere Unitedîn meciTPV Tampere
8
Cornere
3
0
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Tampere United vs TPV Tampere

Tampere United marchează 2,6 goluri pe meci și primește 1,2. TPV Tampere marchează 2,4 goluri pe meci și primește 2,6. La TPV Tampere, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Tampere United 3, egal 1, TPV Tampere 2.

~3,9goluri estimate
75%peste 2,5 goluri
71%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Tampere Unitedultimele 5TPV Tampere
1,80
Puncte / meci
1,40
2,6
Goluri marcate / meci
2,4
1,2
Goluri primite / meci
2,6
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
80%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Tampere United și ultimele 5 TPV Tampere, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Tampere United2-3-0

E
JJK Jyvaskyla - Tampere United11.08.26 · Ykkonen
0-0
V
Tampere United - KPV Kokkola05.08.26 · Ykkonen
6-0
E
PKKU - Tampere United31.07.26 · Ykkonen
4-4
E
Tampere United - Inter Turku 224.07.26 · Ykkonen
2-2
V
VJS - Tampere United18.07.26 · Ykkonen
0-1

TPV Tampere2-1-2

E
TPV Tampere - SalPa11.08.26 · Ykkonen
1-1
Î
OLS Oulu - TPV Tampere05.08.26 · Ykkonen
4-2
V
TPV Tampere - Rovaniemi Palloseura01.08.26 · Ykkonen
6-3
Î
FC Jazz - TPV Tampere24.07.26 · Ykkonen
4-0
V
TPV Tampere - KuPS Akatemia18.07.26 · Ykkonen
3-1

Întâlniri directe Tampere United - TPV Tampere

Tampere United 3Egal 1TPV Tampere 2
V
TPV Tampere - Tampere United29.05.2026 · pauză 0-3
0-3
V
TPV Tampere - Tampere United15.04.2026 · pauză 0-1
0-2
Î
Tampere United - TPV Tampere22.02.2026 · pauză 1-1
2-4
V
TPV Tampere - Tampere United13.09.2024 · pauză 0-2
1-5
E
TPV Tampere - Tampere United02.07.2024 · pauză 0-0
0-0
Î
Tampere United - TPV Tampere30.04.2024 · pauză 1-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Tampere United. 4 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Tampere United - TPV Tampere

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Tampere United1.4861% fără marjă
X · Egal4.5520% fără marjă
2 · TPV Tampere4.9019% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.13
X2 2.37
12 1.15

Goluri

Peste 1.5 1.08
Sub 2.5 2.77
Peste 2.5 1.35

Ambele marchează

GG Da 1.49
GG Nu 2.45

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.76
Pauză peste 1.5 1.95

Analiza de dinainte de meci

Tampere United - TPV Tampere s-a jucat sâmbătă, 15 august, în Ykkonen (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Tampere United n-a pierdut niciunul (două victorii și trei egaluri). Golaveraj: 13-6. TPV Tampere vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 12 goluri și a primit 13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 6 întâlniri directe, Tampere United a câștigat de 3 ori, TPV Tampere de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: TPV Tampere - Tampere United 0-3, pe 29 mai 2026.

Tampere United pleacă favorită, la cota 1.48. Egalul e la 4.55, iar TPV Tampere la 4.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 61% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.35, iar GG la 1.49.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,4 pentru Tampere United și 1,5 pentru TPV Tampere. Scorul cel mai probabil e 2-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Tampere United are 58% în model, dar la 1.48 plătește sub cota corectă de 1.72. Peste 2.5 goluri: 75% în model, cota corectă ar fi 1.33. Cota 1.35 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 71%. Cota de 1.49 e peste cea corectă (1.41). Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Tampere United - TPV Tampere

Goluri estimate: 2,44 Tampere United și 1,49 TPV Tampere, total 3,93. 1X2 în model: 58% · 19% · 23%. Peste 2,5: 75% (cotă corectă 1.33). GG: 71% (cotă corectă 1.41). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
15%2
20%3
19%4
36%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 25% · peste 2,5: 75% (verde).

Scoruri probabile

2-18,7%1-17,1%3-17,1%2-26,5%2-05,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: TPV Tampere. TPV Tampere a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,4 goluri, după cote 3,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-1
Cornere8-3
Cartonașe galbene0-3
Favorită la startTampere United · 1.48
Goluri estimate~3,9
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Tampere United - TPV Tampere?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Tampere United - TPV Tampere?

În Ykkonen (Finlanda).

Unde s-a jucat Tampere United - TPV Tampere?

Pe Stadionul Ratinan, în Tampere (Tammerfors), sâmbătă, 15 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Tampere United - TPV Tampere?

Tampere United pleca favorită, la cota 1.48. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Tampere United - TPV Tampere?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,9.

Alte meciuri din Ykkonen

Toată liga →