Duminică18 octombrie
Live 59 Pune pont

SuediaSuedia · Division 2

Taby - Korsnas IF FK

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

SuediaDivision 2 · Suedia Final
Taby
ÎVVVÎ
Final5-1Pauză 2-0
Korsnas IF FK
ÎÎÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Taby 72%Egal 17%Korsnas IF FK 11%

Taby 5-1 Korsnas IF FK: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Taby 5-1 Korsnas IF FK (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 70% pentru victoria lui Taby, iar cotele fără marjă 72%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 6 goluri, față de 3,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 69%), iar GG a ieșit (59%). Scorul exact 5-1 avea 2,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 0 cornere (0-0) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Tabyîn meciKorsnas IF FK
0
Cornere
0
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Taby vs Korsnas IF FK

Taby marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,0. Korsnas IF FK marchează 1,2 goluri pe meci și primește 3,0. La Korsnas IF FK, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Taby 1, egal 1, Korsnas IF FK 1.

~3,5goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
59%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Tabyultimele 5Korsnas IF FK
1,80
Puncte / meci
0,60
1,8
Goluri marcate / meci
1,2
1,0
Goluri primite / meci
3,0
3
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
100%
60%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Taby și ultimele 5 Korsnas IF FK, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Taby3-0-2

Î
Enskede IK - Taby02.08.26 · Division 2
2-1
V
Taby - FC Gute27.06.26 · Division 2
2-1
V
Taby - Helges IF21.06.26 · Division 2
3-0
V
IFK Lidingo - Taby14.06.26 · Division 2
1-3
Î
Angby IF - Taby06.06.26 · Division 2
1-0

Korsnas IF FK1-0-4

Î
Korsnas IF FK - Helges IF01.08.26 · Division 2
0-3
Î
Bollstanas SK - Korsnas IF FK27.06.26 · Division 2
5-1
Î
Korsnas IF FK - Sunnersta AIF21.06.26 · Division 2
1-4
V
Helges IF - Korsnas IF FK14.06.26 · Division 2
1-3
Î
Falu FK - Korsnas IF FK06.06.26 · Division 2
2-1

Întâlniri directe Taby - Korsnas IF FK

Taby 1Egal 1Korsnas IF FK 1
V
Korsnas IF FK - Taby19.04.2026
0-3
E
Taby - Korsnas IF FK11.10.2025
1-1
Î
Korsnas IF FK - Taby24.05.2025
3-2

V/E/Î din perspectiva Taby. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Taby - Korsnas IF FK

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Taby1.2372% fără marjă
X · Egal5.4017% fără marjă
2 · Korsnas IF FK8.1011% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.06
X2 2.65
12 1.12

Goluri

Sub 2.5 2.90
Peste 2.5 1.32

Ambele marchează

GG Da 1.55
GG Nu 2.30

Analiza de dinainte de meci

Taby - Korsnas IF FK s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Division 2 (Suedia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Taby are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 9-5. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Korsnas IF FK vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 15. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, Taby a câștigat o dată, Korsnas IF FK o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Korsnas IF FK - Taby 0-3, pe 19 aprilie 2026.

Taby pleacă favorită, la cota 1.23. Egalul e la 5.40, iar Korsnas IF FK la 8.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 72% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.32, iar GG la 1.55.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,5 pentru Taby și 1,0 pentru Korsnas IF FK. Scorul cel mai probabil e 2-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Taby are 70% în model, dar la 1.23 plătește sub cota corectă de 1.43. Peste 2.5 goluri: 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. La 1.32, plătește prea puțin. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 59%. Cota de 1.55 e sub cea corectă (1.69) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Taby - Korsnas IF FK

Goluri estimate: 2,50 Taby și 1,02 Korsnas IF FK, total 3,52. 1X2 în model: 70% · 17% · 13%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 59% (cotă corectă 1.69). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
22%3
19%4
28%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

2-19,4%2-09,2%3-17,9%3-07,7%1-17,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Korsnas IF FK. Korsnas IF FK a primit 15 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 12,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final5-1
Pauză2-0
Cornere0-0
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startTaby · 1.23
Goluri estimate~3,5
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Taby - Korsnas IF FK?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 5-1.

În ce competiție s-a jucat Taby - Korsnas IF FK?

În Division 2 (Suedia).

Unde s-a jucat Taby - Korsnas IF FK?

Pe Tibblehallen, în Täby, sâmbătă, 8 august, ora 15:00 (ora României).

Cine era favorită în Taby - Korsnas IF FK?

Taby pleca favorită, la cota 1.23. Meciul s-a terminat 5-1.

Câte goluri s-au marcat în Taby - Korsnas IF FK?

6 goluri, scor final 5-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.

Alte meciuri din Division 2

Toată liga →