Sâmbătă17 octombrie
Live 126 Pune pont

SuediaSuedia · Division 2

Torslanda IK – Onsala BK

Torslanda IK
VVÎVÎ
15:00 Duminică, 18 octombrie
Onsala BK
VVÎVV
11.87 X3.70 23.30
1X1.25 X21.74 121.19

Ultimele 5 / 5: Torslanda IK marchează 1.8 și primește 1.4. Onsala BK 1.6 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 48% · Egal 24% · Oaspete 27%

Goluri / meci

1.8 + 1.6

Peste 2.5

1.40 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.41 · Nu 2.70

Analiză Torslanda IK – Onsala BK

Torslanda IK o primește pe Onsala BK duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Division 2 (Suedia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Torslanda IK are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Onsala BK are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 3 goluri primite (1,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Onsala BK stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Torslanda IK a câștigat 2, Onsala BK a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 14.06.2026, s-a terminat Onsala BK 1–1 Torslanda IK.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.87 / 3.70 / 3.30. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 48% pentru Torslanda IK, 24% pentru egal și 27% pentru Onsala BK. Favorită e Torslanda IK. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.40 și sub 2.5 la 2.60, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.41 și Nu la 2.70.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,50) și cele deduse din cote (1,93 – 1,42) și ajunge la 1,56 goluri estimate pentru Torslanda IK și 1,46 pentru Onsala BK, adică 3,02 în total. Cu aceste valori, Torslanda IK câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Onsala BK câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorTorslanda IKOnsala BK
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-24-0-1
Puncte / meci1,802,40
Goluri marcate (medie)9 (1,8)8 (1,6)
Goluri primite (medie)7 (1,4)3 (0,6)
% Peste 2.560%40%
% GG60%40%
Victorii H2H (4 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,561,46
Șanse de victorie (model)40%36%

Goluri estimate

1,56 – 1,46 · total 3,02

1X2 model

40% · 24% · 36%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

61% · cotă corectă 1.64

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Torslanda IK ↓ / Onsala BK →012345
0 4,9 7,1 5,2 2,5 0,9 0,3
1 7,6 11,1 8,1 3,9 1,4 0,4
2 5,9 8,7 6,3 3,1 1,1 0,3
3 3,1 4,5 3,3 1,6 0,6 0,2
4 1,2 1,8 1,3 0,6 0,2 0,1
5 0,4 0,5 0,4 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Torslanda IK, coloane = goluri Onsala BK.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,70 goluri, cotele doar 3,35. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Torslanda IK 40%, egal 24%, Onsala BK 36%. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.40 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.41 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
1.6
1.4
Primite / meci
0.6
60%
Victorii
80%
60%
Peste 2.5
40%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Torslanda IK – Onsala BK?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Torslanda IK – Onsala BK?

Meciul face parte din Division 2 (Suedia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Torslanda IK – Onsala BK?

Cotele 1X2 sunt 1.87 / 3.70 / 3.30. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru Torslanda IK, 24% egal și 27% pentru Onsala BK, cu Torslanda IK favorită la cota 1.87.

Câte goluri se așteaptă în Torslanda IK – Onsala BK?

Modelul nostru estimează 3,02 goluri (1,56 pentru Torslanda IK, 1,46 pentru Onsala BK). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Division 2
18.10
15:00
FK Karlskrona – Rappe GOIF 1.208.40
18.10
15:00
IFK Berga – Linero IF 1.923.15
18.10
15:00
Lilla Torg FF – IFK Karlshamn 1.853.30
18.10
15:00
Nosaby IF – Osterlen FF 2.202.62
18.10
15:00
Torns IF – Solvesborgs Goif 2.602.25